Metalurg pao u Našicama - Nexe "otvorilo" put Zagrebu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA Metalurg pao u Našicama – Nexe "otvorilo" put Zagrebu

Metalurg pao u Našicama – Nexe "otvorilo" put Zagrebu

U prvom ovogodišnjem meču u SEHA ligi, rukometaši Nexe-a, naneli su prvi poraz šampionu Makedonije, Metalurgu 29:27 (17:15). U borbenoj utakmici pred 800 gledalaca u Našicama, do bodova je došao domaćin, predvođen Franjom Lelićem i Ivanom Sliškovićem, strelcima po pet pogodaka. Na drugoj strani, Miladin Kozlina je bio raspucan, došao je do cifre 8, a pratio ga je u stopu Žarko Marković sa sedam golova.

RK NEXE: P.Lelić ( 8 obrane), Kozina 1, Mataija 3, Eter 4, F. Lelić 5, Mrđenović, Barišić Jaman 3, Varvodić, Kedžo 1, Markotić 2, Slišković 5, Pivac, Obad 4, Kević, Velić 1,  Šunjić ( 5 obrane).
Trener: Kasim Kamenica

RK METALURG: Stanić (1 obrana), Rakčević 2, Levov, Dimovski, Marković 7, Georgijevski, Kozlina 8, Manaskov 2, Mirkulovski 2, Markovski, Mojsoski 2, N.Mojsovski 2, Angelov (8 obrana), Stojčevski, Jonovski 1, Alušovski 1.
Trener: Lino Červar

SEDMERCI: Nexe 3/3 ( Mataija 2, F.Lelić) , Metalurg 4/5 (Kozlina 4).
ISKLJUČENJA: Nexe 2 minute (Kozina), Metalurg 8 minuta (Mojsoski 2+2, Mirkulovski, Mojsovski).

CRVENI KARTON: Mirkulovski (psovanje sudaca).

izvor: RK NEXE