SEHA (10.kolo): Borac i Nexe remizirali posle drame u "Boriku" - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA (10.kolo): Borac i Nexe remizirali posle drame u "Boriku"

SEHA (10.kolo): Borac i Nexe remizirali posle drame u "Boriku"

Neizvestan duel,viđen je u banjalučkom "Boriku" u okviru 10. kola SEHA Lige. Rukometaši Borca i NEXE-a, remizirali su 22:22 (8:9). Banjalučani mogu više da žale za bodovima, s obzirom da su u samoj završnici na dva minuta pre kraja vodili sa 22:20. Ipak, ekipa Kasima Kamenice postiže dva gola. Borac je imao 40 sekundi za poslednji napad, ali je Karačić napravio grešku, koja je odvela ovaj meč u remi. Našičani su imali šansu da dođu do pobede, ali je Ljubišić zaustavio šut u poslednjim sekundama…

SA obe strane, briljirali su golmani. Ljubišić je sakupio 17 odbrana, Šunjić četiri više, a svojim intervencijama su obeležili prvo poluvreme. Kod Banjalučana, ubedljivo najefikasniji je bio srpski reprezentativac, Milan Đukić sa devet golova, dok je kolega na desnom krilu u timu iz Našica, Franjo Lelić postigao isti broj golova.

Gledalaca: 1200

RK BORAC: Blažević, Sabljić 3, Panić 3, Tešić, Ljubišić (17 odbrana), Stojanović 1, Mikić, Mandić 1, Haseljić, Šubara, Obradović 1, Karačić 4, Trivundža, Ćelić, Đukić 9, Vranješ.
Trener: Dragan Marković

RK NEXE: P.Lelić, Kozina, Mataija 3, Eter, F. Lelić 9, Mrđenović 1, Barišić Jaman, Varvodić 1, Kedžo, Markotić 1, Slišković 3, Pivac, Obad, Kević 4, Velić,  Šunjić ( 21 odbrana).
Trener: Kasim Kamenica