SEHA (5.kolo): Vardar nastavio Zvezdinu "crnu seriju" - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA (5.kolo): Vardar nastavio Zvezdinu "crnu seriju"

SEHA (5.kolo): Vardar nastavio Zvezdinu "crnu seriju"

U neizvesnoj zavrsnici, koja se nije mogla naslutiti u 53. minutu pri rezultatu 22:16, rukometasi Vardara, slavili su u Beogradu protiv Crvene zvezde 26:22 (13:9) u petom kolu SEHA lige, nanevši tako četvrti uzastopni poraz Beograđanima u regionalnom takmičenju . I pored odigranog meca Super lige sa PKB-om dan ranije, beogradski tim je imao snage da se vrati u mec posle ubedljivog vodjstva gostiju (12:20, 44.) i natera Makedonce da se posteno oznoje u poslednjih par minuta, ne bi li osvojili bodove.

Posle uvodnih 20 minuta, doslo je do pada u igri izabranika Igora Butulije. Do zatrazenog tajm-auta, ekipe su se smenjivale u vodjstvu, a odbrane su bile bolji delovi ekipa. Posle odmora pri rezultatu 7:7 na zahtev klupe domacina, sve krece na vodenicu Vardara, koji je svoje heroje u prvom delu nasao u Vladimiru Abadzicu, te raspolozenim krilima Markovicu i Sobolu. Dobra odbrana stvara priliku za lake golove, a crveno-beli, bez raspolozenih igraca u bekovskoj liniji, postizu samo dva gola do kraja poluvremena za 9:13.

U nastavku nastavlja se dominacija ekipe iz Skoplja do rekordnih 12:20 u 44. minutu. Raspucali su se i bekovi gostiju, Abutovic, Doder, pa Simovic, i nista nije slutilo na pad u igri, koji je ekipu Veselina Vujovica zadesio u poslednjih 10 minuta. Solidnog Jeraja, na golu je zamenio Ivanisevic, koji je vezao par odbrana i dao krila svom timu. Uz njega, agilni Nikola Sljivancanin na crti, polako je vracao Zvezdu u mec. Sa 16:22 u 53. minutu, cetiri laka gola u dva minuta, dovela su Beogradjane na pra preokreta (20:22, 55.). Veselin Vujovic trazi tajm-aut, vraca oslonce igre svog tima, medju kojima i Dobrivoja Markovica, koji hladnokrvno u svom stilu sa tri gola u zadnjih pet minuta, resava pitanje pobednika.

Ovo je Zvezdi četvrti uzastopni poraz u SEHA ligi, dok je Vardar stigao do druge pobede na gostovanjima i sada ima skor 3-1-1.

Očekivana konferencija za medije nije održana, tako da ćete ostati uskraćeni za izjave iz "Šumica".

CRVENA ZVEZDA – VARDAR 22:26 (9:13)
Hala „Sumice“
Gledalaca – 300
Sudije: Jurinovic i Mrvica
Sedmerci: 3(1) / 2 /2
Iskljucenja: 0 min 4.min

CRVENA ZVEZDA: Ivanisevic 4 odbrane, Zivkovic, Milosevic 1, Pucelj 0/1, Pantelic 2/4, Nadoveza 0/1, Pavic 3/6, Kosanovic, Pusica 3/8 , Jeraj 8 odbrana, Sljivancanin 4/4, Ciric 2/4, Dokic 1/4, Blecic 2/10, Andjelic 1/2, Sudzum 3(1)/7
VARDAR: Abadzic 19 odbrana, sedmerac, Stoilov 1, Ojleski 1/2, Markoski 1/3, Nikolic, Simovic 3/6, Doder 2/3, Vujovic 2/4, Kukoski , Sobol 4/5, Petric 1/2, Jovcevski 0/1, Markovic 8(2)/10, Ristovski, Lazarov (1)/3, Abutovic 2/4.
Igrac utakmice: Vladimir Abadžic (Vardar)
Kretanje rezultata: 2:1 (4.) 3:5 (12.) 6:5 (14.) 7:7 (19.) 7:10 (24.) 9:13 (29.) 11:16 (40.) 12:20 (44.) 16:22 (53.) 20:22 (55.) 22:25 (59.)