SEHA (6.kolo): Vardar i dalje lider - U Skoplju pala Metaloplastika - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA (6.kolo): Vardar i dalje lider – U Skoplju pala Metaloplastika

SEHA (6.kolo): Vardar i dalje lider – U Skoplju pala Metaloplastika

2 komentari

Rukometaši Vardara, nastavili su sa pobedama u SEHA ligi. U šestom kolu, u dvorani "Kale", izabranici Veselina Vujovića, bili su bolji od šabačke Metaloplastike 27:25 (12:11), vođeni odličnim odbranama Borka Ristovskog (21), kao i golovima Ojleskog (7) i Vujovića (6), čija je serija u drugom poluvremenu, olakšala posao "crveno-crnima". Kod Metaloplastike, golman Arsić i sjajno levo krilo, Filip Marjanović (6) bili su najzapaženiji.

Šapčani su počeli silovito, poveli sa 10:6, ali je tim iz Skoplja godao gas i uspeo da dođe do prednosti na poluvremenu (12:11). U nastavku, Skopljanci su dodali gas, poveli 16:13, pa 20:15, kada posle kontre Jovčevskog, trener gostiju, Slavko Novaković burno protestvuje i dobija crveni karton. Otpor Šapčana popušta, a tim do kraja meča predvodi Mile Isaković. Makedonci su imali i 23:16, a onda Metaloplastika pravi mini seriju, dolazi do 23:19, za mini-dramu do kraja…

Vardar – Metaloplastika 27-25 (12-11)

Vardar: Abadžić, Ristovski (odbrani 21 odbrana), Čanevski, Ojleski 7, Markoski 1, Nikolić 1, Simović 2, Doder, Vujović 6, Kukoski, Sobol, Petrić 1, Jovčevski 4, Lazarov 3, Abutović,  Angelovski. Trener: Veselin Vujović
Sedmerci: 1/3. Isklučuvanja: 4 min.

Metaloplastika: Rajičić (2 odbrane i 1 penal), Arsić (odbrana 10 ), Karanović 2, Živanović, Aleksić, Marjanović 6, Dragaš 3, Medurić 2, Maksimović (jedna odbrana ), Novaković, Marković 2, Grujičić 4, Vidaković, M. Mitrović, L.Mitrović 4. Trener: Slavko Novaković. Sedmerci: 3/3. Isključenja: 6 min. Crveni karton: Slavko Novaković (trener) 42. minut.