SEHA (7. kolo): Vardar ostavio dobar dojam, Balić i Horvat za publiku - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA (7. kolo): Vardar ostavio dobar dojam, Balić i Horvat za publiku

SEHA (7. kolo): Vardar ostavio dobar dojam, Balić i Horvat za publiku

2 komentari

zlatko horvatU ugodnoj atmosferi Kutije šibica, gdje se na Zagrebovim utakmicama osnivanjem SEHA-e konačno počeo okupljati nešto značajniji broj gledatelja, Zagreb je bez ikakvih problema, uz jednu dopadljivu i jako gledljivu igru koja je često mamila pljesak, dobio Vujovićev Vardar koji je u hrvatsku metropolu stigao bez krila Markovića i golmana Ristovskog.

Ivica Obrvan, čija ruka se vidi svakim danom sve više i koji svakom utakmicom zaslužuje kredit više, igrao je s kompletnim kadrom, mada bez Ivana Balića u prvih 30 minuta, a kada je maestro kročio na pohabani parket male dvorane, u 20-ak minuta nastavka, CO je riješio utakmicu, pobjegao na 24:18, a Balić zaradio u nekoliko navrata veliki pljesak, bilo u obrani, bilo dodavanjima iz leđa Galu, ili golom s poda, praktički kroz noge protivničke obrane.

– U drugom poluvremenu ulaskom Ivana sve je dobilo drugu konotaciju, i nakon nekoliko grešaka mojih golmana prilikom kontri, Zagreb je stvorio prednost koju je održavao do kraja – izjavio je trener Vardara Veselin Vujović, inače veliki obožavatelj lika i djela Ivana Balića.

Kaže Vujo 'zbog nekoliko greški mojih golmana', a mi ćemo dodati i zbog nekoliko odličnih obrana Šege Nikoliću, te još par šutova, čime je spasio jednu svoju prosječnu večer. Poslije je i Pešić obranio neke penale, pa ćemo, što se tiče vratara, zaboraviti golove iz mrtvog kuta koji se ne smiju događati, ali iz nekog razloga prolaze, kako protiv Barcelone tako i sinoć protiv Vardara.

– Bez obzira na želje Vardara da ostavimo dobar utisak ili možda iznenadimo Zagreb, to nije bilo realno – dodat će Vujović.

Kolega mu na drugoj strani utakmicu je otvorio s Josom Valčićem na sredini umjesto Balića i Valčić je na početku utakmice izgledao vrlo dobro, zabio neke golove, a lopta je u napadu imala tečnost, Zagreb je lakoćom stvarao višak, uglavnom za Horvata, koji je u stilu Mirze Džombe 'suhim listom' lomio Abadžića i mamio pljesak. Stvarno je to bila jedna gledljiva utakmica, u kojoj se Vardar predstavio kao protivnik dostojan respekta, naročito u prvom dijelu kada je, kako će Obrvan reći, obrana bila lošija, te u periodu kada je ušao ljevak Petrić, koji je ostavio odličan dojam.

Vujović ima Nikolića na crtu, ali uz njega još dva pivota (Markoski i Stoilov) koji su Zagrebu radili dosta poteškoća i preko kojih je išla većina napada. U prvom dijelu utakmice Makedonci su imali i strašno raspucanog Filipa Lazarova, koji se sva četiri gola iz igre zabio u prvom dijelu. Zbog svega napisanog Vardar je na odmoru imao pozitivan rezultat i održavao egal utakmicu.

Ali onda je ušao Ivano…

– Trebali smo se pomučiti jer je Vardar dobra ekipa s dobrim trenerom – reći će Ivica Obrvan.

– Nama je utakmica dolazila u nezgodnom trenutku, nakon psihičkog i fizičkog pražnjenja protiv Barcelone. Zbog toga sam se malo pribojavao utakmice, ali smo bili jako razigrani, igrali gledljiv rukomet i moja jedina zamjerka je obrani u prvom dijelu.

Ovaj put ćemo tu zamjerku staviti sa strane, što će i Obrvan potvrditi.

– Ali sam jako zadovoljan ukupnim dojmom.

Što se tiče Vardara, Vujo će reći 'malo nam fali čvrstine, ali radit ćemo na tome', a nakon ispadanja iz Europe 'naš cilj je plasman na Final Four SEHA-e'. Međutim Vuju će čekati puno posla, ali ako može ponavljati izdanja kao protiv Zagreba, uz 'malo više čvrstine', to nije nerealan cilj.

– Imam puno novaka, tu je tek 2,5 mjeseca rada i nije to jednostavno složiti u tako kratkom periodu, ali imamo kvalitetu.

Manju nego Zagreb, ali kvalitet sigurno ima. Jedino je pitanje koliko će ga uspjeti iskoristiti… (M. Krasić)

Croatia Osiguranje – Vardar       36:31 (17:15)

ZAGREB – Kutija šibica. Gledatelja 600. Suci: Pandžić i Šatordžija (BiH).

CO: Šego (10+1), Pešić (1+2); Marić 2/2, Brozović 2/3, Stepančić 3/5, Kopljar 5/7, Matulić 4/6, Šprem 1/1, Špiler 2/2 (1/1), Gojun 0/1, Horvat 6/8 (3/5), J. Valčić 3/3, Vukić 1/2, T. Valčić 3/8, Balić 1/1, Gal 3/4. TRENER: Ivica Obrvan.
VARDAR: Avadžić (6+1), Čanevski (5+0); Stoilov 3/3, Oileski 2/5 (0/1), Markoski 1/1, Nikolić 2/4, Simović 4/8, Doder 2/4, Vujović 1/3, Sobol 3/6 (1/2), Petrić 4/4, Jovčevski 2/3, Lazarov 7/11 (3/4), Georgievski 0/1 (0/1), Abutović 0/2, Angjelovski. TRENER: Veselin Vujović.

SEDMERCI: CO 6 (4), Vardar 8 (4). ISKLJUČENJA: CO 12 minuta (Gojun 2+2, Balić, Gal, T. Valčić, Kopljar), Vardar 6 minuta (Abutović 2+2, Markoski).

KRETANJE REZULTATA: 3:3 (6'), 5:3 (7'), 8:7 (14'), 11:8 (19'), 13:11 (22'), 15:13 (27'), 15:15 (27'), 17:15 (HT) – 18:15 (31'), 20:18 (33'), 24:18 (39'), 26:21 (42'), 29:22 (46'), 30:25 (49'), 33:26 (52'), 35:28 (56'), 36:31 (E).