SEHA (8.kolo): Tatran isprašio Bosnu - Sutjeska "pokazala zube" u Banjaluci - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA (8.kolo): Tatran isprašio Bosnu – Sutjeska "pokazala zube" u Banjaluci

SEHA (8.kolo): Tatran isprašio Bosnu – Sutjeska "pokazala zube" u Banjaluci

Dva meča osmog kola SEHA lige, odigrana su u utorak. Sarajevska Bosna BH Gas, nastavila je sa igrama toplo-hladno u regionalnom takmičenju. Ovoga puta, ekipa Irfana Smajlagića je nastradala u Prešovu, gde je domaći Tatran, kao i uvek, bio dobar i ubedljiv na domaćem terenu – 36:25 (19:10). Šta se događa sa šampionom BiH na gostovanjima, i zašto posle nekih dobrih partija, dolaze ovakvi kiksevi, moraće da odgonetnu u Sarajevu, iako je borba za F4 praktično već izgubljena…

U Banja Luci, Borac je, teže nešto se očekivalo, izašao na kraj sa Sutjeskom iz Nikšića – 23:20. Bili su gosti na 13:31 u 35. minutu, pa na 19:18 (49.), ali je domaća ekipa privela meč kraju bez problema…

Borac – Sutjeska 23:20 (12:10)

Banjaluka – Sportska dvorana „Borik“.Gledalaca: 700. Sudije: Knezović i Zovko (BiH). Sedmerci: Borac 4 (2), Sutjeska 4 (3). Isključenja: Borac 2, Sutjeska 6 minuta.

Borac: Ljubišić (10 odbrana i sedmerac), Haseljić, Blažević (pet odbrana), Sabljić 1, Panić 2, Tešić, Stojanović 2 (1), Mikić 1, Mandić, Šubara, Obradović 2, Karadžić 2, Trivundža 8 (1), Ćelić, Đukić 5, Vranješ.

Sutjeska: Rajković (13 odbrana i dva sedmerca), Jocović, Bojanić, Blečić 3, Đođić 4 (1), Čizmović 3, Blagojević, Nikitović, Šekarić, Bulajić, Nikolić 2, Vučković 1, Ašanin 7 (2).