SEHA (drugo kolo): Pobede Metalurga i Lovćena - Bosna uzela bod u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA (drugo kolo): Pobede Metalurga i Lovćena – Bosna uzela bod u Skoplju

SEHA (drugo kolo): Pobede Metalurga i Lovćena – Bosna uzela bod u Skoplju

U subotnjim mečevima SEHA lige viđena su dva remija u Zagrebu i Skoplju, egal završnica na Cetinju, dok je u Nikšiću Metalurg na svom debiju savladao Sutjesku 28:22. Nikšićani su počeli silovito, poveli 7:2, nastavili do 12:6, ali su onda pali i dozvolili ekipi Line Červara da trijumfuje serijom 13:1.

Sutjeska – Metalurg 22:28 (12:9)

Dvorana Sportskog centra. Gledalaca oko 800. Sudije: Boris Šatordžija i Saša Pandžić (Banja Luka). Sedmerci: Sutjeska 4-3, Metalurg 5-3. Isključenja: Sutjeska: 18. minuta, Metalurg 10. minuta.
    SUTJESKA: Jocović, Čolaković 1, Marušić, Blečić 2, Kaluđerović, Bulajić, Šekarić, Ašanin 2, Majić 8, Đođić 4, Rajković, Vučković, Đurđevac, Trifunović 1, Nikolić 2, Čizmović 2.
    METALURG: Stanić, Rakčević 2, Levov, Dimovski, Mladenovski 1, Marković 8, Georgievski 3, Manaskov 5, Markoski, Majsoski 1, Stioilov 1, Angelov, Mitrevski, Stojanševski 5, Jonovski 1, Alušovski 1.

U Skoplju, viđen je zanimljiv duel Vardara i Bosne BH Gas 26:26 (11:10). Bosna je vodila tri razlike na tri minuta pre kraja, ali je u završnici mogla i da izgubi. Na kraju, raspodela bodova, u kojoj su najveći udeo sa strane Skopljanaca imali Sobol sa 6, odnosno, Petrić i Marković sa pet pogodaka, dok su sa druge strane, Savić sa pet, te Vražalić i Čakić sa po četiri gola, bili najzapaženiji.

Sala "SRC Kale". Gledalaca 200. Sudije: Mitrović i Vesović (Crna Gora). Delegat: Dragan Načevski (Makedonija)

Vardar: Abadžić, Ristovski ( 8 odbrana i 1 penal), Stoilov, Ojleski 3, Nikolić, Simović 1, Doder 1 , Vujović 1, Kukoski, Sobol 6 (4/4),  Petrić 5, Jovcevski 2, Marković 5 (1/1), Lazarov 1, Abutović 1, Angelkovski.
Trener: Veselin Vujović
Sedmerci: 5/5. Crven karton: Jovcevski (48 minuta). Isključenja: 6 min. Izgubljene lopte: 14

Bosna: Martinović (devet odbrana), Me|ić 1, Jusufović, Toji} 2, Bašić, Čakić 4, Halibegović 1, Rakovac 2, Tatar, Vujadinović, Mujanović 2, Gorenac 2, Vražalić 4, Savić 5, Mesarić 3.
Trener: Irfan Smajlagić
Sedmerci: 3/4
Crveni karton: Mesarić (56 minuta 3h2 min)
Isključenja:  16 min
Izgubljene lopte: 10.

U hrvatskom derbiju sa srpskim sudijama, Nexe je u Našicama remizirao sa C.O Zagrebom 20:20 (10:10).

Nexe – Zagreb 20:20 (11:10)
NAŠICE – Gradska dvorana. Gledatelja 3000. Suci: Nikolić, Stojković (Srbija).
NEXE: P. Lelić, Pivac, Šunjić (16); Kozina 1, Mataija 1, F. Lelić 6 (4), Mrđenović 1, Barišić-Jaman, Varvodić, Kedžo 1, Markotić 4, Slišković 5, Obad, Kević 1, Velić. TRENER: Kasim Kamenica.
ZAGREB: Šego (15+1), Ivić; Marić, Brozović, Stepančić, Kopljar 3, Matulić, Šprem, Špiler 3, Gojun 1, Horvat 4 (1), J. Valčić 1, Vukić 2, T. Valčić 3, Balić 3, Gal. TRENER: Ivica Obrvan.
SEDMERCI: Nexe 6 (4), Zagreb 1 (1).
ISKLjUČENjA: Nexe 10 minuta (Mrđenović 2+2+2 – CK u 48., Kedžo, Kević), Zagreb 8 minuta (Kopljar 2+2, Marić, Gal).

Lovćen je na Cetinju stigao do pobede nad Borcem iz Banja Luke 31:30 (17:14)

Cetinje – SC „Lovćen“. Gledalaca: oko 700. Sudije: Načevski i Nikolov (oba iz Makedonije). Sedmerci: Lovćen 6 (6), Borac 7 (6). Isključenja: 6, Borac 8 minuta.
Lovćen: Abramović, Jovetić 5, Kaluđerović, I. Marković 10, Stanković, Popović, Pejović, Simić, Drašković 4, Radović, Popović, Latković, Perišić 3, Lasica 2, Grbović 5, N. Marković.
Borac: Blažević 1, Sabljić 4, Panić 2, Tešić, Ljubišić, Stojanović 8, Mikić 1, Mandić, Haseljić, Šubara, Obradović 1, Karačić 4, Triundža, Celić, Đukić 8, Vranješ 1.