SEHA LIGA, 12. KOLO: Metalurg dobar, Vesprem prejak - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA LIGA, 12. KOLO: Metalurg dobar, Vesprem prejak

SEHA LIGA, 12. KOLO: Metalurg dobar, Vesprem prejak

Desetkovani i umorni Metalurg pružio je dobar otpor nedodirljivom Vespremu, ali je poraz ipak bio neminovnost 22:27 (12:13), u utakmici 12. kola SEEHA lige. Lider takmičenja je meč prelomio početko drugog poluvremena, kada je, tokom sedam minuta bez primljenog gola, postigao četiri, i stigao na nedostižnih pet razlike. Briljirao je golman Roland Mikler sa 20 odbrana (tri sedmerca).

METALURG – VESPREM 22:27 (12:13)
Isključenja: Metalurg 6, Vesprem 14 minuta
Sedmerci: Metalurg 4/8, Vesprem 4/4
METALURG:
Mitrevski 10 odb, Misovski 2 odb, Vugrinec 6, D. Manaskov 1, Mirkulovski 3, N. Markoski 1, Dimovski 2, Mojsovski 4, Taleski 1, Đukić 4
VESPREM:
Mikler 17+3 odb, Guljaš 1, Ivančik 1, Ilić 8 (4), Nilson 3, Nađi 3, Cajc 1, Marguč 2, Ćema 5, Sulić 3-

Mađarski šampion je u prvih dvadesetak minuta održava gol do dva prednosti, ali je Metalurg nagovestio čvrst otpor serijom od 3:0, kojom je poveo sa 10:9, potom i sa 11:10. Ipak, Ilića sa sedam metara obezbeđuje Vespremu minimalnu zalihu pred nastavak, 12:13. Opisani sedmominutni period lišio je domaće navijače neizvesnosti. Od 37. minuta, tim Lina Červara bio je ravnopravan rival evropskom gigantu, ali je to blo dovoljno samo za častan poraz.

Vesprem suvereno vlada regionalnim takmičenjem sa 11 pobeda iz isto toliko duela, Metalurg posle drugog uzastopnog poraza ima negativan skor, 4-5, i sve je realnije da će drugi put za redom propustiti fajnal – for. Oba rivala će se sredinom nedelje suprotstaviti srpskim predstavnicima:
Metalurg u sredu igra u Kragujevcu protiv Radničkog (19h), Vesprem dan kasnije dočekuje Vojvodinu (17h).