SEHA: Motor preko Nexe-a do prvog mesta u grupi - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Motor preko Nexe-a do prvog mesta u grupi

SEHA: Motor preko Nexe-a do prvog mesta u grupi

Ekipa Motora iz Zaporožja obezbedila je prvo mesto u grupi B, pošto je u meču 6. kola na svom terenu savladala Nexe iz Našica rezultatom 36:30 (15:17).

Iako je tim Branka Tamšea vodio čitavim tokom prvog poluvremena, domaćin je na kraju rutinski slavio. Predvođeni sjajnom golmanom Marozom, ukrajinski prvaci su preokrenuli serijom 5:1 početkom nastavka, i do kraja nisu ispištali prednost.

Ostaje dilema ko će zauzeti drugo mesto u ovoj grupi, Nexe ili Vardar – prvak Makedonije sam odlučuje o svojoj sudbini, pošto mu je dovoljan i bod na gostovanju u Novom Sadu.

MOTOR-NEXE 36:30 (15:17)

Motor: Kubatko 1, Malasinskas 2, Pukhouski 2, Denysov, Turchenko 2,  Molina, Kravchenko 4, Dontsov 3 , Horiha 5 , Burzak 1, Kasai 6, Maroz (15 odbrana), Minotskyi 6 , Komok, Bokhan 3, Tiutiunnyk 1

Nexe: Bakić 1, Eter, Barišić Jaman, Car, Radovanović (9 odbrana-jedan sedmerac), Jelinić 3, Vida 2, Manci Mičević 2, Severec 4, Pešić 5, Kević 6,  Jaganjac 2, Pribetić 5

Sedmerci: Motor  3/4,  Nexe  4/4

Isključenja:  Motor  8 minuta (Turchenko, Horiha, Bokhan, Tiutiunnyk),  Nexe  2 minute (Kević)