SEHA: Nexe - CO Zagreb 20:20 - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Nexe – CO Zagreb 20:20

SEHA: Nexe – CO Zagreb 20:20

seha

Kada su završila sva moguća i nemoguće natezanje oko početka, dočekali smo prvo kolo u kojem sve pršti od interesantnih rezultata. SEHA je krenula i već sada se može vidjeti da Zagrebu neće biti lagano. Iz nekoliko razloga. A prvi sigurno nije jer su protivnici slabi, dapače…

Zagreb ima 'tanku' momčad, koja će morati svaku utakmicu, naročito gostovanja u Skoplju, Prešovu, Banja Luci dobro zapeti da dođe do bodova. Pripremne utakmice su to pokazale, jučer je bilo tako i u Našicama gdje su dva najbolja hrvatska kluba odigrala praktički vaterpolskih 20:20. U cijeloj priči treba naglasiti da je Zagreb imao pregršt problema s ozljedama tijekom priprema, Balić još nije potpuno spreman, Vukić i Horvat su se vratili nakon težih ozljeda, Špiler i Gal su imali problema, Manuel Štrlek je izvan stroja… Sve to utječe u velikoj mjeri na Obrvanov rad, a kao posljedica su loše igre i porazi.

Pred punom našičkom dvoranom Zagreb je poveo 7:3, ali nakon minute odmora Kasima Kamice uslijedio je strašan pad u igri, Nexe napravio seriju 8:1, te golom ovaj put odličnog Sliškovića poveo 11:8, a golman Mate Šunjić u prvih 30 minuta skupio 12 obrana. Do odmora je Zagreb smanjio na 11:10.

Nastavak nije nudio nikakvo ubrzanje igre.

Gosti su imali 17:15, ali od 53. kada je opet Slišković zabio za 18:18, igralo se gol za gol. U posljednju minutu se ušlo sa 20:19 za Zagreb, a Nexe je gol vrijedan boda zabio iz penala, preko Franje Lelića. Zagrebaši su tražili faul u napadu, naskakivenje na Balića i Horvata, srpski suci pokazali na penal, a snimka je kasnije pokazala da su Zagrebaši bili u prostoru.

Obrvan je pozvao time out, ostalo mu je 15 sekundi, suci su propustili suditi isključenje na Špileru puštajući prednost jer je do kraja ostalo jako malo, a posljednji šut Jose Valčića obranio je prvo ime utakmice Mate Šunjić.

– Ne sjećam se kada smo s nekim tako jakim sastavom odigrali na tako malo golova. No možda je razlog toga što je ovo prva utakmica i nama i njima – pričao je Šunjić nakon susreta.

I prošle sezone, kada je Zagreb slavio u Našicama jedan razlike, Šunjić je branio odlično. Sada je ispred sebe imao 6-0 obranu čiji središnji blok su činili Mrđenović, Obad, Kozina i Slišković.

– Nitko od nas nije očekivao ovakvu utakmicu. Obranom u svakom slučaju možemo biti zadovoljni, dok je u napadu bilo problema, posebno u prvih 15-ak minuta kada smo zabili 2-3 gola. Poslije je bilo puno bolje.

Osim Šunjića i Sliškovića, Markotić je zabio pet golova, što je na ovakav ritam vrlo dobar učinak.

NEXE – CO ZAGREB 20:20 (11:10)

NAŠICE – Gradska dvorana. Gledatelja 3000. Suci: Nikolić, Stojković (Srbija).

NEXE: P. Lelić, Pivac, Šunjić (16); Kozina 1, Mataija 1, F. Lelić 6 (4), Mrđenović 1, Barišić-Jaman, Varvodić, Kedžo 1, Markotić 4, Slišković 5, Obad, Kević 1, Velić. TRENER: Kasim Kamenica.

ZAGREB: Šego (15+1), Ivić; Marić, Brozović, Stepančić, Kopljar 3, Matulić, Šprem, Špiler 3, Gojun 1, Horvat 4 (1), J. Valčić 1, Vukić 2, T. Valčić 3, Balić 3, Gal. TRENER: Ivica Obrvan.

SEDMERCI: Nexe 6 (4), Zagreb 1 (1). ISKLJUČENJA: Nexe 10 minuta (Mrđenović 2+2+2 – CK u 48., Kedžo, Kević), Zagreb 8 minuta (Kopljar 2+2, Marić, Gal).