SEHA: Tatran dobio Nexe, Sutjeska pala na Cetinju - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Tatran dobio Nexe, Sutjeska pala na Cetinju

SEHA: Tatran dobio Nexe, Sutjeska pala na Cetinju

U 20.kolu SEHA lige u Tatranu, domaća ekipa je nastavila niz pobeda kod kuće. Savladani su gosti iz Našica 28-26 i tako učvršćena pozicija četiri na tabeli. Imao je Nexe svoje šanse da izbori i bolji rezultat, ali su propuštene. Tatran su do pobede vodili Kristopans sa 10, odnosno Antl sa 8 golova, dok je na drugoj strani partija sjajnog Šunjića na golu sa 21 odbranom ostala bez satisfakcije.

TATRAN – NEXE 28-26(14-12)
Gradska dvorana Prešov. Gledalaca 1422
SEDMERCI: Tatran 3/5 (Antl 2, Krok), Nexe 4/5 (F.Lelić 2, Mataija 2),
ISKLJUČENJA: Tatran 12 minuta (Kopčo, Pejovič, Kukrika, Krok, Mažar, Kristopans ), Nexe 10 minuta (Kedžo, Kozina 2+2, Obad, Mrđenović) RK TATRAN: Krupa (5 obrana), Mažar, Kopčo, Hrstka, Urban 1, Krok 2, Kristopans 10, Verkić (9 obrana),  Radčenko 3, Kravčak, Kukrika, Čip 1, Guzy 2, Pejovič 1, Pekar, Antl 8.
RK NEXE: Kozina 1, Mataija3, Eter 1, F.Lelić 6, Mrđenović 3, Barišić Jaman, Varvodić 3, Kedžo 1, Markotić, Slišković 4, Pivac, Obad 4, Kević, Velić, Šunjić (21 obrana).

U drugom meču odigranom juče, Lovćen je na svom terenu ubedljivo savladao Sutjesku, a sve je bilo rešeno praktično već posle 8.minuta kada je na semaforu stajalo 8-0 za domaće.

Lovćen – Sutjeska 31:22 (19:5)

Cetinje – SC „Lovćen”. Gledalaca: 500. Sudije: A. Konjičanin, D. Konjičanin (Bosna i Hercegovina). Sedmerci: Lovćen 4 (4), Sutjeska 2 (2). Isključenja: Lovćen 4, Sutjeska 8 minuta.
Lovćen: Abramović (četiri odbrane), Simić (osam odbrana), Lipovina 1, Jovetić, Kaluđerović, I. Marković 6 (4), Stanković, Pejović 4, Drašković 2, Radović 4, Popović 3, Latković 2, Perišić 3, Lasica 1, Grbović 3, N. Marković 1.
Sutjeska: Jocović (dvije odbrane), Rajković (pet odbrana), Damjanović, Radulović 1, Rakočević 1, Blečić, Jovanović 1, Bulajić, Šekarić 1, Ašanin 2, Vučković 4 (2), Nikitović 6, Blagojević 4, Bojanić, Nikolić 2, Vujović.