SEHA (treće kolo): Nexe kroz "iglene uši" do bodova u Ljubuškom - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA (treće kolo): Nexe kroz "iglene uši" do bodova u Ljubuškom

SEHA (treće kolo): Nexe kroz "iglene uši" do bodova u Ljubuškom

Sjajnih sedam dana je iza rukometaša Nexe-a iz Našica. Hrvatski predstavnik u SEHA ligi je posle remija sa C.O Zagrebom, slavio u Beogradu, a u subotu i u Ljubuškom, gde je savladan domaći Izviđač 27:26 (18:16). Za razliku od Beograda, gde su uspešno i na vreme slomili otpor Crvene zvezde, Našičani su ovog puta do poslednjeg minuta morali da strahuju za bodove. Izviđač je pred 1000 svojih navijača imao napad za nerešeno, ali su se gosti odbrani i došli do cifre od sedam bodova posle tri odigrana kola.

Kao i u prvom poluvremenu utakmice u Šapcu, briljirao je golman domaćih, Benjamin Burić sa 24 odbrane (na slici), a najefikasniji kod domaćina, bio je Grbavac sa šest golova. Kod gostiju, Perica Lelić je sakupio 14 odbrana, a Kević je bio najefikasniji sa samo četiri gola, što govori da su u pobedi Nexe-a, svi podjednako učestvovali.

RK IZVIĐAČ: Miličević 1, Milas, Malinović, Zeljić 5, Grbavac 6, S.Burić 2, Matić 3, Kordić, B.Burić (24 odbrane), Boras 2, Tolić, Vegar, Ilić 4, Džeba 3, Ereš, Tomić.
Trener: Zdenko Grbavac

RK NEXE: P.Lelić (14 odbrana), Kozina 1 , Mataija 2, Eter 2, F. Lelić 3, Mrđenović 3, Barišić Jaman 3, Varvodić 1, Kedžo 2, Markotić 2, Slišković 1, Pivac, Obad 3, Kević 4 , Velić, Šunjić (2 obrane)
Trener: Kasim Kamenica