SEHA: Uz zvuk sirene Metalurg odneo bodove sa Cetinja! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Uz zvuk sirene Metalurg odneo bodove sa Cetinja!

SEHA: Uz zvuk sirene Metalurg odneo bodove sa Cetinja!

Svega pet sekundi je rukometaše Lovćena dijelilo od boda protiv “ nedodirljivog“ Metalurga. Kod rezultata 20:20 Grbović je zaradio dva minuta nakon grubog starta na Markovićem što su gosti iskoristili i uz zvuk sirene Mirkulovski pogodio mrežu domaćih za slavlje Červarove čete.

Lovćen – Metalurg 20:21 (11:9)

Cetinje – SC „Lovćen“. Gledalaca: oko 800. Sudije: Gubica i Milošević (oba iz Hrvatske). Sedmerci: Lovćen 1(1),Metalurg 5(4). Isključenja: Lovćen 10, Metalurg 4 minuta.

Lovćen: Lipovina (4 odbrane i sedmerac), Simić (8 odbrana), Lipovina, Jovetić 2, Kaluđerović, I.Marković 5, F.Popović, Pejović, Drašković 6, Radović 2, M.Popović, Latković, Perišić 3, Lasica 1, Grbović 1, N.Marković.

Metalurg: Stanić, Angelov (15 odbrana), Dimovski 1, Madjovski, Marković 4, Naumovski 2, Georgijevski 1, Manaskov 2, Mirkulovski 4, Markovski 1, Mojsovski 1, Stoilov 3, Angelov, Mitrevski, Stojčevski, Jonovski 2, Aluševski.

Ipak, prema prikazanoj igri Cetinjani su najmanje zaslužili bod, dok su u malo sreće mogli i do trijumfa. Fenomenalno su izabranici Pera Miloševića otvorili utakmicu, igrali su odbranu na visokom nivou što najbolje potvršuje podatak da je šampion Makedonije za 15 minuta igre postigao samo gol, a Lovćen pet. Plus pet su Cetinjani imali u 27.minutu nakon gola Mirka Radovića (11:6), da bi zatim dozvolili rivalu da sdo poluvremena smanji razliku na samo minus dva 11:9. Pet minuta prije kraja poluvremena domaći tim je ostao bez Gorana lasica najboljeg odbrambenog igrača, a bez svog „stuba“ u odbrani poslednjih 20 minuta meča igrao je i Metalurg kada je skočni zglob povrijedio Aco Janovski.

Do prvog vođstva na meču gosti dolaze u 43.minut kada je Naumovski pogodio za 15:16, da bi zatim Marković, perišić i juče najbolji Drašković napravili mini seriju za 18:16. Do novog vođstva Makedonci su čekali do 56.minuta kada je Markoski pogodio za 18:19, a kapiten Marković u narednom napadu pogodio za novo izjednačenje. U poslednji minut meča gosti ulaze sa novom prednošću 19:20, da bi 30 sekundi prije kraja Perišić pogodio za uzjednačenje, ali je ipak Mirkulovski na kraju bio brži od sirene i postigao gol za bodove koji Metalurg ostavljaju u trku za prvo mjesto u SEHA ligi.

IZVOR: DNEVNE NOVINE