Zagreb jednom nogom u polufinalu, iz Prešova sa +4! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA Zagreb jednom nogom u polufinalu, iz Prešova sa +4!

Zagreb jednom nogom u polufinalu, iz Prešova sa +4!

Ognjen Borjanović

Počeli su obračuni vredni polufinala u SEHA ligi. Duel koji je najveću pažnju danas privukao igrao se u Prešovu, gde je domaćin Tatran dočekao PPD Zagreb. Ipak, više razloga za slavlje posle meča imali su gosti koji će u revanš meču imati zalihu od četiri gola pošto su na teškom gostovanju slavili 25:21(11:11).

Nije delovalo da će biti ovoliko „ubedljiva“ prednost Plinara sve do početka drugog dela igre. Mučila se Vujovićeva ekipa u većem delu prvog poluvremna, tražila igru i prilaz do Tatranovog gola. Već posle deset minuta Slovaci su imali pet golova prednosti. Najveće zasluge što su domaćini vodili tokom pola časa igre imao je sjajni Brazilac Pedro Pašeko koji je meč završio sa devet golova, a kasnije sprečio potop Golužinog tima.

U drugom delu igre uloge su se zamenile, a na terenu Tatran Arene postojao je samo jedan tim – Zagreb. Profunkcionisale su kontre Plinara, najpre preko Davida Mandića koji je meč završio sa šest golova. Dobar je na golu u drugom poluvremenu bio i povremeni crnogorski reprezentativac Radivoje Ristanović koji je skupio deset uspešnih intervencija. Prelomni momenti odvijali su se između 45. i 50. minuta kada Zagreb odlazi na ispostaviće se nenadoknadivih plus pet. Ipak, uspeli su do kraja domaćini samo da umanje poraz. Vredi pomenuti i dvojac Ante Gadža-Matej Hrstić koji su održavali Zagreb u momentima kada se mučio. Meč su završili sa po četiri gola iz pet pokušaja.

Revanš meč na programu je već za četiri dana (11.3.) u 20 časova.

U prvoj utakmici četvrtfinala SEHA lige koplja su u Brestu ukrstili domaći Meškov i Motor Zaporožje. Domaćin je slavio sa 30:28, a zapaženu ulogu imao je hrvatski reprezentativac Sandro Obranović koji je sa četiri gola bio jedan od najefikasnijih igrača na susuretu. Pored njega standardno dobar bio je Mikita Vailupov koji je pet puta bio strelac. Sa druge strane u redovima ukrajinskog prvaka Oleksi Gančev je šest puta tresao mrežu rivala.