Zagreb lako na kraj sa Bosnom - Teška povreda sudije - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA Zagreb lako na kraj sa Bosnom – Teška povreda sudije

Zagreb lako na kraj sa Bosnom – Teška povreda sudije

Rukometaši C.O Zagreba, kao domaćini u Slavonskom Brodu, lako su izašli na kraj sa Bosnom iz Sarajeva 38:27 (19:17) u 14. kolu SEHA lige. Prvo poluvreme, koje su ekipe provele u egalu, obeležila je teška povreda slovačkog sudije Brunovskog, koji se vraćajući iz jedne akcije, sapleo i pri padu polomio lakat. Do kraja susreta, pravdu je delio njegov kolega Čanda. U drugom poluvremenu, duža klupa Zagrepčana je došla do izražaja, a Sarajlije, bez tri igrača, koja su u prethodnih par dana napustila klub, nisu mogli više. Najefikasniji akteri meča, bili su Tonči Valčić i mladi Brozović sa po šest golova, dok su sa druge strane, Vujadinović i Halibegović postigli po gol manje.

CO ZAGREB 38 (19) – BOSNA 27 (17)
SLAVONSKI BROD Dvorana Vijuš. Gledatelja 2.200. Suci: Čanda i Brunovski (Slovačka).
CO ZAGREB: Šego (14+2), Pešić (1); Štrlek 5, Vukić, Horvat 2 (1), Matulić, Brozović 6, Marić 4, Goju još jednom uvjerljiv s Bosnom n 5, T. Valčić 6, Špiler 1, Balić 2, J. Valčić 3, Kopljar 3, Šebetić 1, Kaleb. Trener Ivica Obrvan.
BOSNA: Martinović (6), Tatar (2); Jusufović, Mesarić 4, Terza 1, Tojčić 4, Arapović 2, Međić 2, Gorenac, Vujadinović 5, Halibegović 5 (1), Mujanović 4, Savić. Trener Irfan Smajlagić.
Sedmerci: CO Zagreb 1 81), Bosna 3 (1)
Isključenja: CO Zagreb 4 minute (Brozović 2, Gojun 2), Bosna 2 minute (Arapović).
Igrač utakmice Tonči Valčić.

Do kraja polusezone, Zagreb čeka gostovanje u Prešovu i meč sa Sutjeskom na domaćem parketu.