Zagrebu derbi Balkana - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA Zagrebu derbi Balkana

Zagrebu derbi Balkana

Rukometaši PPD Zagreba slavili su u Osijeku nad Vardarom 25:22 (11:12), u okviru 14. kola SEHA lige. Izabranici Veselina Vujovića bii su znatno skoncentrisaniji u finišu ove, dosta izjednačene utakmice. Timovi su se često tokom 60 minuta smenjivali u vođstvu.

STATISTIKA

Neposredno pre ovog meča, u dvorani „Gradski vrt“, Vesprem je lako i ubedljivo savladao Nekse 37:21, pa je Zagreb „spasao dan“ hrvatskim navijačima, osvetivši se tako makedonskom viceprvaku za poraz u prvom delu sezone. Vardar je na odmor otišao sa minimalnom prednošću zahvaljujući golčini Pribaka na isteku 30. minuta, kada je iz deveterca iznenadio živi zid i golmana Ivića. Gosti su boje započeli drugo poluvreme i poveli sa 15:12. Međutim, Zagreb je zaigrao bolje u oba pravca i vrlo brzo izjednačio, a potom i poveo. Tim iz Skoplja je uspeo još jednom da preokrene, ali pregršt promašenih zicera nisu ostali nekažnjeno. Zagrepčani su na krilima raspoloženog Stepančića dominirali u završnici i ostvarili devetu pobedu u regionalnom takmičenju, osvojivši 27. bod. Vardaru je ovo treći neuspeh, usled kojeg je ostao na 33 poena.