Silna Budućnost prejaka za Vardar - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Silna Budućnost prejaka za Vardar

Silna Budućnost prejaka za Vardar

4 komentari

Podgorička Budućnost nastavila je tamo gde je stala u Budimpešti maja ove godine. U reprizi polufinala EHF Lige šampiona, bilo je mnogo manje neizvesnosti, jer su „Morača“ i sjajan nastup tima Dragana Adžića , lakše nego što se očekivalo, slomili otpor skopskog Vardara 23:17 (12:9). Podgoričanke su od samog starta zaigrale prepoznatljivo, sa odličnom odbranom i raspucanom Kaćom Bulatović i Biljanom Pavićević u napadu.  Posle devet minuta, na semaforu je stajalo 5:1, a kasno paljenje Vardarki, prouzrokovalo je minus 5 u 16. minutu – 9:4. Andrea Lekić i Andrea Penezić, pokrenule su svoj tim, ali nedovoljno da se bilo šta ozbiljnije uradi do poluvremena – 12:9.

Spomenutom dvojcu, pridružila se u drugom delu i Kristina Neagu, u 42. minutu, Budućnost je imala ogromnih 18:11, pripretio je Vardar na 19:15, ali je domaći sastav došao na kraju do ubedljivog trijumfa, koji mu daje realne šanse da završi kao prvi u grupi.

Najefikasnija na meču bila je Pavićević sa sedam golova, Bulatović je dodala pet. Kod gošći, Andrea Penezić je postigla pet, a Lekić, četiri gola…