Vardar se vratio "iz mrtvih - Šterbik zaustavio Grebija za veliki bod! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar se vratio „iz mrtvih – Šterbik zaustavio Grebija za veliki bod!

Vardar se vratio „iz mrtvih – Šterbik zaustavio Grebija za veliki bod!

Furioznim finišom rukometaši Vardara uspeli su da izbegnu poraz u Monpeljeu i osvoje veoma vredan bod – 34:34 u četvrtom kolu EHF Lige šampiona. U junaka utakmice je izrastao Arpad Šterbik, koji je imao samo solidno veče u prvom delu, ali je na kraju pokazao zašto je doveden u makedonsku prestonicu. Momak iz Ade, zaustavio je otvoren šut sjajnog Metju Grebija u poslednjoj sekundi meča i odbranio konačan rezultat, koji je 18 sekundi pre kraja postavio Igor Karačić.

A na šest i po minuta pre kraja, moglo se već zaključiti da će Vardar upisati prvi poraz (33:29). Trenutno druga ekipa francuskog šampionata, briljirala je i u odbrani, i u napadu.  Raspucani su bili Slovenci, Gajić (7) i Dolenec (5), a Grebij je minut ranije postigao svoj 11. gol iz 14. pokušaja.

Za nepuna dva minuta, dva puta Toskić i jednom Šiškarev, približili su Vardar samo na gol zaostatka (33:32). U poslednja dva minuta ušao je Monpelje sa golom prednosti – 34:33. Venio Losert, uhvatio je ugao Blaženku Lackoviću na minut i 40 pre kraja. Patris Kanajer, trener domaćih, zatražio je tajm-aut, a 57 sekundi pre kraja, legendarni Mišel Gigu je šutnuo pored gola.

Raul Gonzales je uzeo minut odmora na 59:17. Dogovor je urodio plodom na 59:42 kada je Karačić izjednačio. Krenuli su Francuzi u poslednji napad, Grebij se digao na šut četiri sekunde pre kraja, Abutović je zbog faula dobio crveni karton. Iz narednog pokušaja, Grebij je neometeno opalio po golu, ali je Šterbik pogodio ugao…

Timur Dibirov je postigao devet, Igor Karačić osam golova, dok je Arpad Šterbik imao 13 odbrana.