Slovenci se namučili i slomili Mađare - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Slovenci se namučili i slomili Mađare

Slovenci se namučili i slomili Mađare

Reprezentacija Slovenije, upisala je prvu pobedu na Svetskom prvenstvu juniora u Sarajevu, gde su posle mnogo muke izabranici Slavka Ivezića uspeli da slome otpor Mađarske 33:32 (14:19). Treća reprezentacija Evrope u generaciji 1992, igrala se sa renomeom i živcima svojih navijača punih 40 minuta, u kojima Mačkovšeku i drugovima je malo šta polazilo za rukom. Sa druge strane, ratoborni i motivisani Mađari, rešetali su mrežu slabih slovenačkih golmana (ukupno 10 odbrana), a u 31. minutu, imali sui  +6 (20:14), što je bila najveća prednost.

Ni deset minuta kasnije, kada je Sološi, uz Zdolika, najbolji pojedinac u dobroj bekovskoj postavi Mađara, povisio na 24:20, ništa bolje nije bilo za tim Slavka Ivezića, ali snage za preokret je bilo. Poslednji put +4 za Mađare je bilo u 48. minutu (28:24), kada kreće sjajna završnica Slovenaca u režiji najboljeg aktera meča Maria Šoštariča (10/12). Par odbrana Zaponšeka i čvršća odbrana, zaustavili su Mađare, koji su za 12 poslednjih minuta postigli samo četiri gola.

Preko Gorenja, Slovenci su izjednačili na 29:29, prvi put posle 5:5 s početka meča. Usledili su golovi Šoštariča i Mačkovšeka (6/12) za vođstvo 31:29, koje više nije ispuštano. Tačku na pobedu stavio je Spende na 35 sekundi pre kraja, kada je povećao prednost na 33:31. Do kraja su Mađari uspeli da smanje, uđu u jurnjavu na terenu, ali ne i da dođu do boda…