SP juniora: "Orlići" razbili maler - "Borik" eksplodirao! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP juniora: „Orlići“ razbili maler – „Borik“ eksplodirao!

SP juniora: „Orlići“ razbili maler – „Borik“ eksplodirao!

Dug sa prošlog Evropskog prvenstvo u Turskoj je naplaćen. U prvom kolu Svetskog prvenstva za juniore u Bosni i Hercegovini, banjalučki “Borik” je eksplodirao posle pobede “orlića” nad Francuskom 25:24 (13:13). U pravoj rovovskoj borbi, koja nije ponudila mnogo rukometne lepote, pred 4000 fanatičnih navijača, tim Vladimira Dragićevića je uspeo da razbije maler sa kojim se suočavao prethodnih godina na velikim takmičenjima i dobije neizvesnu završnicu. Iako su na dva i po minuta pre kraja, Radivojević i drugovi imali 25:23 i napad za +3, otpor “Trikolora” nije slomljen do poslednje sekunde uvodnog meča na SP. U poslednja dva minuta se ušlo sa 25:24, a samo zahvaljujući sjajnom Mihailu Radovanoviću na golu “orlića”, Francuzi nisu uspeli da iskoriste brzopletost srpskog napada i dođu do remija. Imali su “Trikolori” poslednji napad, ali je na golu stajao odlični golman Partizana…

Nošeni sjajnom podrškom sa tribina, mladi srpski igrači su odlično otvorili meč, poveli 5:2, kada je u sedmom minutu trener Francuza bio primoran da zatraži tajm-aut. Francuska odbrana 3-2-1, paralisala je sredinom prvog poluvremena srpske bekove, koji nisu bili opasnost po gol „Trikolora“, a samim tim, protivnik se vratio u meč, do 26. minuta došao do 10:12 i imao napad za +3, koji je zaustavio Radovanović.

MUKA SA ŠUTERIMA

Pokušao je trener Dragićević da promeša karte, Dekić, Perović, Todorović i Ilić, pokušali su da nađu put do francuske mreže, ali je rešenje nađeno tek u saradnji sa linijom, gde je gospodario igrač utakmice u redovima Srbije, Živan Pešić (7/7). Na poluvreme se otišlo sa 13:13.

ODBRANA I RADOVANOVIĆ

U nastavku, Dragićević je pokušao sa Vanjom Ilićem i odbranom 5-1, i to je dalo rezultat. Od gola Bogdana Radivojevića u 40. minutu, „orlići“ nisu ispuštali vođstvo (17:16), ali nije išlo glatko. U poslednjih sedam minuta, od gola Brajovića za 24:22, srpski rukometaši su postigli samo jedan gol. Puno ishitrenih šuteva i dezorganizovanosti, srećom, nisu kaznili Francuzi, koji su na drugoj strani, takođe grešili u seriji.  Mihailo Radovanović je odbranio pokušaj „Trikolora“ da dođu do 24:24 iz kontranapada u 55. minutu. To im je bila i najbolja šansa da dođu do remija…

U prva dva meča grupe A u „Boriku“, evropske selekcije nisu imale problema. Danska je savladala Tunis 34:24, a Rusija Angolu 25:19.