Slovenci štiklirali "Zetru" i plasirali se u osminu finala - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Slovenci štiklirali „Zetru“ i plasirali se u osminu finala

Slovenci štiklirali „Zetru“ i plasirali se u osminu finala

Reprezentacija Slovenije, plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva u BiH pobedom na domaćinom turnira 28:24 (13:13). Za razliku od Mađara, Slovenci nisu popustili pred pritiskom sa tribina „Zetre“, na kojima je bilo fantastičnih 8000 navijača, opravdavši tako status treće selekcije u Evropi. Tokom gotovo svih 60 minuta, izabranici Slavka Ivezića, diktirali su tempo, bili u vođstvu i uspešno odolevali u periodima igre kada su motivisani Bosanci bili u naletu. Ključnu prednost, stekli su Slovenci između 49. i 53. minuta serijom 3:0 preko Blagotinšeka, kada su otišli na 26:21, posle čega rezultatski povratak u meč domaćina više nije bio realan.

Falilo je domaćinu artiljerije sa spoljnih pozicija, gde je jedino Dejan Malinović bio na nivou protivnika, a i nešto odbrana, od večeras neraspoloženog dvojca Serdarević – Sarac. Sa druge strane, Šoštarič (9) je realizovao sve što mu se namestilo, a za golove spolja, bio je zadužen Borut Mačkovšek (7). Ovom pobedom su Slovenci praktično obezbedili prvo mesto u grupi, jer su posle Mađara savladali verovatno najvećeg konkurenta za sam vrh…