Tunis šokirao "Borik" - Tri gola za 88 sekundi presudilo "Orlićima" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Tunis šokirao „Borik“ – Tri gola za 88 sekundi presudilo „Orlićima“

Tunis šokirao „Borik“ – Tri gola za 88 sekundi presudilo „Orlićima“

Reprezentacija Srbije, poražena je u neizvesnoj završnici od selekcije Tunisa 28:29 (13:14) u okviru trećeg kola grupe A na Svetskom prvenstvu u Banjaluci. Do dva minuta pre kraja, činilo se da će Tunišani podeliti sudbinu Francuza i Rusa, koji su poklekli pred tribinama fantastičnog „Borika“ u završnici mečeva, ali se desio pravi filmski obrt, a šampioni Afrike, osvojili oba boda golom iz kontranapada u poslednjoj sekundi.

Slavlje gotovo da je počelo kada je Živan Pešić na minut i po pre kraja povisio na 28:26. U narednom napadu, Afrikanci su postigli gol iz sedmerca, kada su „orlići“ ostali i brojčano slabiji na terenu, što se pokazalo kao kobno po četu Vladimira Dragićevića. Ni tajm-aut na nekih 50 sekundi pre kraja, nije urodio plodom. Greška u napadu, kažnjena je brzim kontranapadom samo 15 sekundi pre kraja. Krenuli su mladi srpski igrači u još jedan napad, ali nova tehnička greška, dokotrljala je loptu u ruke brzog desnog krila Tunišana, koje je sa zvukom sirene utišalo „Borik“…

STATISTIKA

Meč je imao sličan tok, onom protiv Rusije pre dva dana. Tunišani su gotovo do same završnice bili u vođstvu. Pozicioni napad „orlića“, još jednom se pokazao kao najslabija tačka našeg tima, a Tunis je to sve koristio i u 20. minutu vodio 11:6. Period bolje igre u odbrani, doveo je Srbiju nadomak egala na poluvremenu 14:13.

Drugo poluvreme, proteklo je u rezultatskoj klackalici, koja je više naginjala na stranu Tunišana. U 39. minutu, bilo je 18:18, da bismo istu metu i isto odstojanje videli i devet minuta kasnije, kada je Živan Pešić pogodio za 22:22. Konačno je Đekić doveo Srbiju u vođstvo u 54. minutu (26:25), kada se učinilo da otpor Tunišana polako jenjava. Ipak, ispostavilo se da nije tako…

U redovima Srbije, ponovo je najefikasniji bio Bogdan Radivojević sa šest golova, dok su Stefan Ilić i Pešić postigli po pet.