Srbija slavila u Trstu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Srbija slavila u Trstu!

Srbija slavila u Trstu!

Rukometaši Srbije zabeležili su sedmu pobedu u poslednjem, desetom kolu svoje kvalifikacione grupe na gostovanju Italiji u Trstu 34:31 (16:14) i tako na najbolji mogući način završili ovaj ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, na koje su se plasirali zajedno sa selekcijom Rusije.

Isključenja: Italija 10 minuta; Srbija 14 minuta;

Srbija: Počuča 12 odbrana (2 sedmerca), Marjanac 8 odbrana, Mitrović  4, Holpert  2, Inđić  1, Stojanović 6, Tubić 5 (1), Nenadić 6 (2), Vujin 2, Rnić , Šešum 6 (1), Prodanović , Vilovski 2, Đorđić

Italija: Vito 16 (3 sedmerca), Inerebner 6, Volpi, Konstanco 3, Dimađio 2, Radovčić 7 (4 ), Tarafino 2 (1), Đanokaro 1, Sirsi, Bisori 2, Tokić 3, Opalić 2, Kampanja 1, Tumbarelo 2

Kretanje rezultata: 6’-2:2, 9’- 5;3; 13’ -5:7; 18’ – 8:9;  22’- 9:12; 28’ 13:16

35’-15:16; 38’ 18:19; 43’- 19:22; 47’ 22:24; 48’ 24:24; 51’- 27:26; 53’ 27:30; 58’ 29:32

U predivnoj atmosferi, koju su priredili naši iseljenici i članovi udruženja ’’Vuk Karadžić’’ iz Trsta (njih oko 1000), ’’mediteranska reprezentacija’’ je uspela da pobedi domaću reprezentaciju Italije. Do 9. minuta su domaći vodili, a onda je naša reprezentacija prvo napravila 3:0 do 13. minuta i do 51. minuta veoma raznovrsnom igrom konstantno bila u prednosti od 3-4 gola prednosti. U tom periodu je odlično branio Počuča koji je u prvom poluvremenu odbanio 9 lopti, dok smo u napadu bili opasni sasvih pozicija.U nastavku smo nastavili sa dobrom igrom sve do 50. minuta kada Italija koristi mali pad i prelazi u vođstvo u 51. minutu, ali samo nakratko jer u sledećem napadu Vilovski izjednačuje, a u narednom iz sedmerca, koji je iznudio ponovo Vilovski, Nenadić povećava prednost na 2 razlike koju je naša reprezentacija zadržala do kraja utakmice.

Utakmici su prisustvovali generalni konzul  g-din Nikolić, predsednik crkvene opštine g-din Stojićević, dok je predsednik već pomenutog udruženja g-din Zoran Radović u svakom momentu bio na usluzi reprezentaciji.

Selektor Cvetković: Prvo bih iskoristio priliku da se zahvalim našim navijačima koji su nam dali veliku podršku. Prezadovoljan sam pobedom koja je izvojevana u velikoj borbenosti celog tima. Posebno bih istakao bitan detalj, a to je situacija kada je nakon našeg vođstva i domaćin poveo u 51. minutu veoma zrelo smo odigrali sledeća 2 napada koja su nam doneli veliku pobedu ovog podmlađenog tima.

Podmlađena Bosna i Hercegovina je slavila na gostovanju Farskim Ostrvima 27:21.

1. Rusija 8 0 1 220:304 16
2. Srbija 7 1 2 272:351 15

3. Bosna Hercegovina 6 1 3 278:298 13
4. Švajcarska 4 1 4 253:266 9
5. Italija 2 1 7 313:251 5
6. Farska ostrva 0 0 10 346:212 0

Danas smo dobili u četrnaestog učesnika EP-a, a to je selekcija Poljske, koja je ubedljivo savladala Rumune 34:22 (17:8) u direktnom obračunu za plasman.

Sutra nas čekaju mečevi Slovačka-Mađarska i Belorusija-Slovenija (Slovencima odgovara poraz do 11 golova razlike).