ARKUS: Nikolić vodio Vošu do nove pobede, Dinamo i Metaloplastika sigurni - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Nikolić vodio Vošu do nove pobede, Dinamo i Metaloplastika sigurni

ARKUS: Nikolić vodio Vošu do nove pobede, Dinamo i Metaloplastika sigurni

Vojvodina, Dinamo i Metaloplastika slavili su pobede u subotnjim mečevima petog kola plej-ofa ARKUS lige. Ova runda biće kompletirana nakon duela Partizana i Radničkog, koji je počeo u 20.00.

Vojvodina je nastavila da niže plej-of pobede u oslabljenom sastavu. Najpre zahvaljujući moćnoj partiji Jovice Nikolića (12/13), šampion je na „Slanoj bari“ bio bolji od Dubočice 33:28 (16:13).

Ključni korak ka novoj pobedi, Vojvodina je napravila sredinom prvog poluvremena, kada je deficit 9:11 velikom serijom preokrenula na prednost od 15:11 Međutim, Dubočica se nije predala, nastavila je da se bori i pred samu završnicu stigla na gol zaostatka (25:24, 26:25), ali više od toga nije mogla.

Bez drame, Vojvodina je upisala još dva planirana boda, sačuvala makimalan učinak i nastavila put ka deveto uzastopnoj tituli.

Bedui je zabeležio devet a Verkić dve odbrane, dok su  za golove bili zaduženi najpre Nikolić sa 12, te Milenković sa šest i mladi Simo Šijan sa pet golova. Kod Leskovčana, šest odbrana Kocića, pet Gašića, uz osam golova Atanaskovića i pet Grubića.

Identičnim rezultatom, Dinamo je u Pančevu opravdao ulogu favorita protiv Šamota – 33:28 (15:13). Domaćin je vodio čitavim tokom meča, ali su se Aranđelovčani sve vreme trudili da ostanu u igri. Velikim delom utakmice prednost ekipe Nenada Kraljevskog varirala je od tri do četiri gola prednosti, da u poslednjim minutima ona narasla na maksimalnih plus šest. Iako nije dozvolio rivalu da rano reši pitanje pobednika, Šamot nije uspeo da se ozbiljnije približi rivalu i napravi iznenađenje.

Centralni figure u pobedničkom sastavu bili su Marko Perović sa deset golova, Uroš Pavlović sa pet i Nikola Perić sa 15 odbrana, dok su se na drugoj strani istakli Živojin Ilić sa 14 odbrana, Miloš Milinić koji je sedmerce šutirao 7/7. te takođe stopostotni pivotmen Uroš Avramović, 5/5.

Nakon bolnog poraza od Partizana kod kuće, Metaloplastika je smogla snage da trijumfuje na gostovanju Rudaru u Kostolcu, 31:34 (19:17).

Razigrani tim Dragana Ajdačića bio je bolji takmac u prvom poluvremenu, ali su gosti doveli stvari u očekivani odnos snaga u nastavku. Za pet minuta igre u drugom poluvremenu, postigli su isto toliko golove i preokrenuli rezultat, ne dozvolivši Rudaru do samog kraja da se vrati.

Malo po malo, Metaloplastika je do ulaska u poslednjih deset minuta stekla plus pet, i tu je pitanje pobednika bilo rešeno. Fenomenalnu utakmicu odigrao je Aziz Aidi Mohamed sa deset golova iz igre, bez promašaja. Maksimalan u šutu bio je i Marko Jevtić sa šest pogodaka, jednim više od Vojislava Brajovića.

Kod Kostolčana, rođendandžija Skender Tatari bio je najefikasniji sa sedam golova, dva više od Merdovića, odnosno Panića.

U poslednjem meču petog kola plej-ofa, od 20.00 sastaju se Partizan-Radnički.