ARKUS, plej-aut: Zvezda bolja od Mokre Gore, veliki bod "Vitezova" u Zrenjaninu (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS, plej-aut: Zvezda bolja od Mokre Gore, veliki bod „Vitezova“ u Zrenjaninu (Video)

U okviru 6. kola plej-auta srpskog šampionata, Crvena zvezda je u „Šumicama“ savladala Mokri Goru, 32:23 (17:11), i svela šanse tima iz Zubinog Potoka na teoriju, dva kola pre kraja doigravanja. Mnogo uzbudljivije bilo je u „Kristalnoj dvorani“, pod čijim su se svodovoma igrači Obilića radovali bodu protiv Proletera 32:32 (17:19), iako su u poslednji minut ušli sa dva gola zaostatka. Radovali su se i domaći, jer su matematički obezbedili opstanak.

Golman Dražić je sa dve odbrane stvorio priliku „Vitezovima“, a Topalović je sa desnog krila pogodio deset sekundi pre kraja.

Pogledajte uzbudljivu završnicu iz Zrenjanina:

PROLETER-OBILIĆ 32:32 (17:19)

Proleter: Breti 8 odbrana, Kovačević 4 odbrane – Jovanovski 5, Kulundžić 7, Živković 5, Pavlović 5, Krivošija, Terzić 3, Bosančić, Rnić 5, Skuban 2, Karlaš

Obilić: Radović 3 odbrane, Dražić 7 odbrana – Sladić 5, Šaponjić 2, Turudić 5, Mandić 8, Baćanović 2, Jovanović 1, Bukvić 1, Jestrović, Topalović 4, Savić 3, Žujović 1

Isključenja: Proleter 10 minuta, Obilić 4 minuta

Sedmerci: Proleter 5/5, Obilić 9/12

Crvena zvezda se rutinski osvetila Mokroj Gori za poraz u prethodnoj utakmici. Već na samom startu izabranici Ratka Đurkovića su kreirali seriju 6:0 i kontrolisali ritam utakmice do samog kraja. Zvezda je kontrama lomila protivnika, pogađala i sa krila. Upravo je Uroš Simić sa krila pogodio dva puta u finišu prvog poluvremena za 17:11.

Bez promena u nastavku, Zvezda je diktirala tempo, igrala odično u odbrani. Mokra Gora je uspela da u 48.minutu dođe do pet golova minusa, ispod te razlike nije mogla ispod, ubrzo su odgovorili crveno-beli i potvrdili pitanje pobednika. Priliku za debi je dobio i Aleksa Stojanović, a na parketu su u finišu bili i Sava Radovanović i dvostruki strelac Filip Milošević.

CRVENA ZVEZDA Grundfos – MOKRA GORA 32:23 (17:11)

CRVENA ZVEZDA Grundfos: Đurović 7, Simić 5, Jevtović 1, Jović 5, Radovanović, Gemaljević, Jelić, Blagojević 1, Alavanja 3, Bogunović, Laković 2, Vučićević 1, Stojanović, Šljukić 3, Milošević 2, Knežević 3. Trener: Ratko Đurković

MOKRA GORA: Orlović, Milić 3, Stanković 2, L.Aleksić, Tomović 1, Travar 1, Arđelan, V.Božović, Simić 1, Simović 1, Panovski 5(2), M.Božović 2, Antić 6, Đukić 1, Radičević. Trener: Zlatko Petronijević

Isključenja: Crvena zvezda 6, Mokra Gora 6 minuta.

Sedmerci: Crvena zvezda 1(0), Mokra Gora 4(2).

Kolo zatvaraju Jugović i Železničar utakmicom u Kaću, u četvrtak od 19.00. Posle ove, preostale su još dve runde doigravanja. Pored Železničara, najbliži relegaciji su Spartak i Mokra Gora ( ispadaju tri ekipe).