ARKUS: Radnički nadigrao Dubočicu u "Jezeru" - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Radnički nadigrao Dubočicu u „Jezeru“

ARKUS: Radnički nadigrao Dubočicu u „Jezeru“

U okviru drugog kola plej-ofa ARKUS lige, Radnički je u Kragujevcu nadigrao leskovačku Dubočicu 32:29 (20:17), te sada ima maksimalna četiri boda, pošto je na startu, takođe na svom terenu, bio bolji od Šamota.

Prvu opipljiviju prednost, Kragujevčani su stvorili serijom 3:0 u završnici prvog poluvremena, nakon efikasne, ali egal borbe. Dubočica je uspela da preokrene nakon svega desetak minuta igre u nastavku, i održi minimalnu prednost nekoliko minuta igrom gol za gol.

Ipak, tim Đorđa Teodorovića se u potpunosti razigrao u poslednjoj četvrtini meča. Tačnije, razbranio se Dejan Zlatanović, a domaći igrači u potpunosti valorizovali njegove intervencije, serijom 7:1 za nedostižno vođstvo u 56. minutu – 31:26.

Radnički je odličnom odbranom u drugom poluvremenu uspeo da slomi otpor odlične ekipe iz Leskovca.

Zlatanović je proglašen za igrača utakmice (11 odbrana), a najefikasniji je bio Stefan Stanojev sa osam pogodaka, od toga pet sa linije sedmerca. Šest puta je precizan bio Barudžić, pet Davidović, a četiri gola dodao je Mutavdžić.

S druge strane, u sastavu Saše Pejčića efikasniji od ostalih bili su Đorđe Spasić (6) i Andrija Atanasković (5). Po četiri puta pogađali su Anđelković, Ristović i Grubić.

Dubočica je ostala na jednom poenu, osvojenom pre četiri dana protiv Metaloplastike na domaćem terenu.