ARKUS: Metaloplastika nakon velike drame bolja od Dinama (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Metaloplastika nakon velike drame bolja od Dinama (Video)

ARKUS: Metaloplastika nakon velike drame bolja od Dinama (Video)

Derbi meč drugog kola plej-ofa srpskog šampionata u potpunosti je opravdao taj epitet. Najdramatičnija utakmica dana završena je vrednom pobedom Metaloplastike nad Dinamom u Šapcu – 28:27 (15:12).

Odlični gosti iz Pančeva su u samoj završnici izborili priliku da se domognu boda, ali su smušano organizovali poslednji napad, za koji im je ostalo 25 sekundi.

Prethodno, u prvom poluvremenu igralo se na mahove, viđeno je dosta serija i preokreta, ali je domaćin na odmor otišao sa plus tri. Šapčani su tu prednost čuvali i uvećali za gol u nastavku, delovalo je da će do bodova nešto lakše, ali se uporni momci Nenada Kraljevskog nisu predali do kraja.

Darko Arsić sa 15 odbrana i Vojislav Brajović sa 10 golova bili su centralne figure u pobedničkim redovima. Po pet puta su mrežu tresli Dodić i Aziz, a jednom manje Mešter.

U redovima pančevačkog Superligaša, Birkenheuer je ponovo imao svoj dan, zabeležio je 12 odbrana, baš kao i Marko Perović, strelac devet golova. Kostadinović je dao četiri, Radović i Pavlović po tri.

Metaloplastika sada ima tri boda, pošto je na startu doigravanja remizirala u Leskovcu, dok je Dinamo ostao na dva, osvojena ubedljivim trijumfom nad Rudarom.