ARKUS: Vojvodina pokorila i Banjicu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Vojvodina pokorila i Banjicu!

ARKUS: Vojvodina pokorila i Banjicu!

U derbi meču 8. kola plej-ofa spskog šampionata, Vojvodina je kao gost savladala Partizan 23:25 (11:14), načinivši tako još jedan veliki korak ka odbrani titule šampiona, iako joj je do kraja ostalo još šest utakmica. Novosađani sada imaju šest bodova više od crno-belih i Radničkog, s tim što Kragujevčani imaju utakmicu manje na svom kontu.

Tim Borisa Rojevića se rano odvojio (2:6) i čitavim tokom meča, do same završnice, održavao od tri do četiri gola prednosti. U dva navrata je bilo i pet razlike, ali se Partizan nije predavao. Uspeli su momci Darija Krželja da uvdeu borbu u dramatičnu završnicu – u 53. minutu prišli su na 22:21, međutim, Vojvodina je igrom gol za gol uspela da sačuva trijumf.

Dva minuta pre kraja, Varga je sa crte smanjio na 23:24, ali je, 100 sekundi pre kraja, Aleksa Kljajić pogodio sa desnog krila i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat

PARTIZAN-VOJVODINA 23:25 (11:14)

Patizan: Trnavac 3 odbrane, Čolović 1 odbrana – Petrić 8, Popović 3, Mićić 2, Kojadinović 2, Varga 1, Radivojević 1, Živković 5, Radovanović 1

Vojvodina: Verkić 7 odbrana, Bedui – Kljajić 3, Nikolić 7, Rogan, Tomić, Ratković 2, Rađenović 1, Milenković 3, Žmavc, Ocvirk 7, Pribak, Milić, Kurteš 1, Šijan 1

7 m: Partizan 1/4, Vojvodina 3/5

2 min: Partizan 6 min, Vojvodina 6 min