Jagodina preko Radničkog do finala Kupa! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Jagodina preko Radničkog do finala Kupa!

Jagodina preko Radničkog do finala Kupa!

Rukometašice Jagodine savladale su kragujevački Radnički u drugoj polufinalnoj utakmici Kupa Srbije rezultatom 27:21 (9:10) i zakazale finale sa ekipom Medicinara u borbi za treći uzastopni trofej nacionalnog Kupa.

SPD RADNIČKI – ŽORK JAGODINA 21:27 (9:10)

SPD RADNIČKI: J. Pojužina, Veličković 8, Bjelak 4, Andrić, Blagojević, Mikić 4, K. Petrović 2, Ž. Pojužina, T. Petrović 1, Inđić 1, Petković, Ranković, Todorović 1

ŽORK JAGODINA: Kostić, Adžić 2, Ćorović 4, Majkić 3, Pejović 1, Sukur 6, Nišavić, Gugač, Radović, Lovrić, Janjić, Bojičić 5, Kadović, Stojanović, Gojković 1, Mitrović 5

Ekipa Radničkog je bolje startovala i u uvodnih 10 minuta polufinala povela sa 4:1. Zaigrao je aktuelni osvajač Kupa bolje u nastavku, pa serijom od 3:0 do 17. minuta dolazi do izjednačenja, a tri minuta kasnije uspeva da prvi put povede na utakmici (5:6). Čvrsto se igralo na obe strane, rezultat se naizmenično smenjivao do kraja prvog dela igre i na kraju Jagodina sa golom prednosti odlazi na odmor (9:10).

Bolja igra Jagodine početkom drugog poluvremena rezultirala je i većom rezultatskom prednošću. Do sredine drugog dela igre Jagodinke su igrale svoju igru, stekle pet golova prednosti i išle ka trijumfu i plasmanu u finale. Iako su Kragujevčanke pokušavale da uhvate priključak u meč, iskusna ekipa Jagodine nije dozvoljavala da im se protivnik približi, pa su rezultatsku prenost održavale do kraja susreta.

Najefikasnija u ekipi Radničkog bila je Teodora Veličković sa 8 golova. U ekipi Jagodine 6 pogodaka je postigla Srna Sukur, dok su se Katarina Bojičić i Ivana Mitrović po pet puta upisale u strelce.

Za igrača utakmice proglašena je rukometašica Jagodine, Srna Sukur.

Finale Kupa Srbije na programu je u nedelju, 10. aprila od 18:00 časova u SC Ibar u Kraljevu. Direktan prenos utakmice možete pratiti na RTS 2.