ARKUS (ž): Jagodina, Bekament i Železničar ubedljivi u gostima - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS (ž): Jagodina, Bekament i Železničar ubedljivi u gostima

ARKUS (ž): Jagodina, Bekament i Železničar ubedljivi u gostima

Tri utakmice desetog kola ARKUS lige za rukometašice odigrane su u subotu uveče.

Rukometašice Železničara vratile su se iz Nove Pazove sa dva osvojena boda, pošto su rutinski savladale ekipu Mladosti NP. Gošće su tokom celog susreta vodile, u drugom poluvremenu imale su i 12 golova prednosti (22:34, 23:35), da bi na kraju zasluženo slavile sa 36:27 (19:14). Za igračicu utakmice proglašena je golman Jovana Vasiljković, koja je svoju mrežu sačuvala 15 puta. Najefikasnija u ekipi Železničara bila je Dunja Tabak sa devet pogodaka, dok se u domaćem sastavu izdvojila Isidora Bogunović sa šest.

Neizvestan duel gledali smo u Nišu, gde je Naisa posle minimalne prednosti na poluvremenu (14:13) na kraju slavila protiv Medicinara rezultatom 30:29. Jeleni Stojanović, devetostrukom strelcu, pripalo je MVP priznanje, dok se u gostujućem timu istakla Ana Tomković sa sedam postignutih golova.

Ubedljiv trijumf zabeležile su rukometašice Vrbasa, koje su pobedom nad Radničkim, na svom terenu, prekinule niz poraza – 36:23 (18:11). Bruna Ribeiro Dias, koja je deset puta zatresla mrežu protivnica, proglašena je za igračicu utakmice. Pratila ju je Paula Holc Makedo sa osam pogodaka, koliko je postigla i Teodora Veličković u dresu Radničkog.

Tri utakmice desetog kola ARKUS lige za rukometašice odigrane su u nedelju i sve tri završene su pobedama gostiju.

U hali ,,Šumice” Vojvodina je savladala ekipu Beograda i tako došla do četvrtog trijumfa u sezoni. Novosađanke su na poluvremenu imale gol prednosti – 15:14, da bi na kraju slavile sa 31:24. Prema izboru trenera dva kluba, za igračicu utakmice proglašena je Nevena Radojčić, čuvar mreže gostiju (13 odbrana). Najefikasnija na meču bila je Nina Milovanović, desni bek Vojvodine, koja je postigla deset pogodaka.

Rukometašice Bekamenta BB sa gostovanja Crvenoj zvezdi vratile su se sa dva boda – 24:36 (12:20). MVP priznanje pripalo je Tamari Kocić, koja je šest puta zatresla mrežu crveno-belih. Dva gola više postigla je Katarina Stepanović, dok je kod domaćina Aleksandra Mitić bila precizna šest puta.

Jagodina je slavila u gostima protiv Bora RTB rezultatom 33:18, posle vođstva 16:12 na poluvremenu. Aktuelni šampion države je tako sačuvao prvo mesto na tabeli, uz bod više od drugoplasiranog Bekamenta BB. Najefikasnija u pobedničkom sastavu bila je Katarina Bojičić sa osam pogodaka i ona je proglašena za igračicu utakmice. U ekipi Bora RTB izdvojila se Ana Marković, šestostruki strelac.

TABELA: Jagodina 19, Bekament BB 18, Železničar 16, Naisa 12, Vrbas 10, Medicinar 10, Radnički 9, Mladost NP 8, Vojvodina 8, Bor RTB 6, Beograd 3, Crvena zvezda 1.