NEZADRŽIVI: Vojvodina odnela bodove sa Banjice, Metaloplastika rutinski sa Dinamom - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija NEZADRŽIVI: Vojvodina odnela bodove sa Banjice, Metaloplastika rutinski sa Dinamom

I nakon petog meča u plej-ofu domaćeg šampionata, ekipa Vojvodine zadržala je maksimalan učinak. Jedan od najtežih izazova ove sezone, branilav titule rešio je nakon silovitog preokreta u drugom poluvremenu – Partizan je savladan u gostima rezultatom 22:27 (15:11).

Pobednika je odlučika granitna odbrana Vojvodine u drugom poluvremenu, kojom je tim Borisa Rojevića brzo nadoknadio zaostatak iz prvog. Čak 6:0 je bila serija gostiju početkom nastavka, a kasnije se produžila na 10:1, pa su crveno-beli do sredine drugog dela od minus četiri stigli do plus pet.

Izabranici Nenada Maksića nisu imali oružje za povratak u igru, pa je tako odlično prvo poluvreme domaćina palo u vodu. Partizan sada ima učinak

PARTIZAN-VOJVODINA 22:27 (15:11)

PARTIZAN: Trnavac 7 odbrana, Mihajlov – Bajčeta 1, Lasica 3, Ivanović 4, Maksić 7, Petrić 7

VOJVODINA: Verkić 8 odbrana i 1 gol, Arsenić 3 odbrane – Šotić 4, Nikolić 2, Tomić 1, Rađenović 2, Milenković 7, Vukovljak 1, Pribak 6, Kurteš 3

Korak za Novosađanima drži i Metaloplastika, koja je takođe maksimalna iz pet utakmica. Izabranici Veselina Vukovića su trijumfalni niz nastavili na svom terenu protiv Pančevačkog Dinama.

METALOPLASTIKA-DINAMO 34:27 (18:13)

METALOPLASTIKA: Bomaštar 13 odb, Radisavljević 4 odb – Todorović 6, Babić 5, Mitrović 1, Ivanić 3, Antonijević 1, Milovanović 3, Srdanović 4, Pisarić 7, Vorkapić 2, Dodić 2

DINAMO: Radovanović 12 odb – Mitrović 1, Vučković, Radović 2, Golubović 6, L. Pavlović 5, Stanić 3, Ostojić 3, Kovačević 1, Bošković 2, Bunjevčević 2, Ivančević, U. Pavlović 2

U jučerašnjim mečevima, Radnički i Dubočica su podelili bodove, dok je Železničar bio ubedljiv u Kostolcu.