Vojvodina dobila još jedan derbi, Partizan i Dubočica sigurni kod kuće - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Vojvodina dobila još jedan derbi, Partizan i Dubočica sigurni kod kuće

Vojvodina dobila još jedan derbi, Partizan i Dubočica sigurni kod kuće

U derbiju trećeg kola plej-ofa ARKUS lige, Vojvodina je na svom terenu savladala Metaloplastiku 33:26 (16:16), nakon sjajne igre u drugom poluvremenu.

Time je tim Borisa Rojevića napravio još jedan važan korak ka devetoj uzastopnoj tituli šampiona, sačuvavši maksimalan učinak i nakon treće runde.

Šapčani su bili ravnopravni u prvih 30 minuta, ali je domaćin otvorio nastavak serijom 3:0, a potom povećavao razliku do maksimalnih plus osam, koliko je bilo u finišu.

Blistao je Darko Milenković sa 11 golova uz samo jedan promašaj, a sa po šest pogodaka pratili su ga Pribak i Nikolić, kao i Ratković sa četiri. Verkić je sakupio šest, a Bedui pet odbrana.

U drugom poluvremenu zaigrao jei Branko Tomić, koji zbog povrede nije bio na raspolaganju od početka doigravanja.

U poraženom taboru, efikasniji od ostalih bili su Aziz sa sedam, Brajović sa šest i Vuk Milenković sa pet golova. Darko Arsić je deset puta odbranio.

Ulogu favorita opravdao je i Partizan slavivši na Banjici protiv Rudara – 31:26 (13:15), iako se stvari u prvom poluvremenu nisu odvijale po planu crno-belih.

Kostolčani su imali 4:8 i 12:15 na svom kontu, ali su izabranici Nenada Maksića odigrali mnogo bolje u drugom poluvremenu. Brzo su preokrenuli, a serijom 7:0 od 40. do 50. minuta, rešili pitanje pobednika i izbegli dramu u završnici.

Uroš Kojadinović je bio najefikasniji sa sedam golova, jednim više od Petrića. Po četiri su postigli Živković i Pisarić, uz devet odbrana Andreja Trnavca.

Na drugoj strani, nije bio dovoljan ni sjajan golmanski učinak (Vuković 13, Radovanović 3). Petar Panić se istakao sa osam golova, prakio ga je veteran Marko Jokić sa pet.

Prvi trijumf u doigravanju ostvarila je ekipa Dubočice, koja je pred svojim navijačima u Leskovcu pobedila Šamot 35:31 (20:17).

Ponovo je ekipu Saše Pejčića predvodio Atanasković sa osam golova, odličan je bio Lazar Anđelković sa sedam, a Đorđe Spasić dodao je pet. Na golu je blistao Miroslav Kocić sa 17 odbrana.

Kod gostiju, ponovo je u prvom planu bio supertalentovani Simon Mrda (2005. godište) sa sedam pogodaka.

U prvom meču ove runde, Dinamo i Radnički odigrali su nerešeno u Pančevu.