SRLS: Borba za iskupljenje u Šapcu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Borba za iskupljenje u Šapcu

SRLS: Borba za iskupljenje u Šapcu

Prva utakmica subotnjeg programa kada je srpska Super liga u pitanju, igra se u Šapcu, gde Metaloplastika dočekuje ekipu Radničkog (18:30). Šapčani su dugo bili jedina neporažena ekipa u takmičenju, ali su onda zaređali dva neuspeha, protiv Požarevca na domaćem terenu, i protiv Crvene zvezde na gostovanju u prošlom kolu.

Nismo imali sreće u nekim trenucima,a i puno smo zicera promašili u drugom poluvremenu. Sami smo krivi za poraz – komentariše poraz u Beogradu Radovan Ostojić, mladi srednji bek Metaloplastike.

Da li je Metaloplastika u krizi? U kakvom ste raspoloženju posle serije poraza?
U dobrom,malo nam je naporno bilo to što smo imali utakmice na svaka tri četri dana. a u subotu ćemo pokazati da je kriza prošla.
Šta je glavni adut Kragujevčana?
-Njihov glavni adut je mladost. jako su borbeni i puno trče. Imamo puno rovitih igrača, ne zna se sastav. Problem je i crveni karton kapitena Miloša Mitrovića u Beogradu – kaže Ostojić
Ivan Šmigić, tim menadžer i pomoćni trener Radničkog, ovako je video poraz u prošlom kolu od Jugovića na svom terenu (24:33)
Doživeli smo veliki krah u tom meču, koji nam je puno značio. Borili smo se maksimalno do finiša, kada je usledio veliki pad i kada je jugović napravio ubedljivu razliku. Raspoloženje naših golmana nije bilo na adekvatnom nivou u drugom poluvremenu.
O predstojećem gostovanju Metaloplastici u Šapcu…
Njima je pobeda apsolutni imperativ, posle dva poraza za redom. Mi smo svesni da nam bodovi iz tog meča neće biti ključni, ali nam je dobar rezultat i te kako značajan kako bi igrači „povratili glave“, posle debakla u prošlom kolu. Želimo da dobrom partijom završimo ovaj deo šampionata, pa da konsolidujemo redove i sledeće godine krenemo sa pobedama. Naravno, ulogu favorita prepuštamo domaćinu.