SRLS: Furiozan finiš Požarevca, Jugović preplivao "Jezero" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Furiozan finiš Požarevca, Jugović preplivao „Jezero“

SRLS: Furiozan finiš Požarevca, Jugović preplivao „Jezero“

U poslednjim mečevima 11. kola Super lige Srbije, važne pobede ubeližili su Požarevac i Jugović. Požarevljani su zahvaljujući velikoj seriji u finišu ubedljivo porazili Moravu 25:16 (9:6), dok je Jugović istom razlikom savladao Radnički u Kragujevcu 24:33(10:14).

U lokalnom okršaju Požarevca iMorave, viđena je rovovska borba sve do poslednje četvrtine meča. Na odmor su domaći otišli sa prednošću od tri gola, koliko  je bilo većim delom prvog poluvremena. MOrava je serijom 4:0 stigla do egala u 44. minutu (14:14), ali je od tog trenutka stala, pa su momi Aleksandra Živkovića, predvođeni golgeterom lige Pilipovićem, do kraja načinili seriju 11:2.  Prvo su poveli 19:14, gosti su zapretili sa dva brza gola, ali je usledio furiozan finiš od 6:0 za ubedljiv trijumf. Najefiaksniji je bio Pilipović sa 10 golova, na drugoj strani je Rakić postigao šest.

Jugović je ostvario prvi trijumf u gostima ove sezone, a Radnički doživeo poraz kojim je još više zakomplikovao situaciju u borbi za goli život.

Kaćani su vodili od početka, ali im je Radnički disao za vratom sve do 40. minuta kada je bilo 17:18. Jugović je rešio meč do 56. minuta, kada je poveo sa nedostižnih 28:22.

Beloš je dao 10, Travar osam a Vrgović šest golova.Na drugoj strani, istakli su se Mošić i poskurica sa po pet.