PORAZ ZA KRAJ: Metalurg lako pao u Norveškoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PORAZ ZA KRAJ: Metalurg lako pao u Norveškoj

PORAZ ZA KRAJ: Metalurg lako pao u Norveškoj

Rukometaši Metalurga porazom su završili učešće u ovogodišnjoj VELUKS EHF Ligi šampiona. Bolji od njih bio je norveški šampion Elverum sa 29:23 (15:7). Domaćin je vodio svih 60 minuta, a već posle 30 je rešio pitanje pobednika. Tako je makedonski tim takmičenje u grupi D završio na poslednjem mestu, sa dva trijumfa i osam neuspeha.

Stgavik i Lindbo su diktirali napad Elveruma na početku, stvorivši brzo plus tri. Metalurg je poslednji put konkurentan bio u 22. minutu, kada su Peševski i Buvinić smanjili na 8:6, ali je tada domaćin krenuo u odlučuju seriju 6:0, od koje momci Line Červara nisu uspeli da se oporave do kraja. Makismalnih 24:14 bilo je u 45. minutu, kada je pogodio Bjerkman.

Lindbo je postigao osam, a Mitrović i Stegavik po sedam golova za pobednika. Kod Metalurga, ponovo je najefikasniji bio Božović sa pet pogodaka, Matić i Krsteski su po tri puta pogađali.