SRLS: Partizan pao u Plani, Radnički ispustio pobedu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Partizan pao u Plani, Radnički ispustio pobedu

SRLS: Partizan pao u Plani, Radnički ispustio pobedu

U četvrtak su odigrana prva dva meča 9. kola srpske Super lige, a oba su bila veoma zanimljiva i uzbudljiva. Puna hala u Velikoj Plani slavila je istorijsku pobedu Morave, u prvom prvenstvenom duelu protiv Partizana 30:29 (16:16). Domaći su bili s(p)retniji u finišu i naneli treći poraz crno – belima u šampionatu, ujedno ostvarivši svoj treći trijumf u nizu.

Utakmica je obilovala preokretima. Morava je najbolji rukomet prikazala početkom nastavka, kada je povela sa maksimalnih 24:20, ali je Partizan, predvođen odličnim golmanom Tomićem, odgovorio serijom 6:0. Bugarinović je tada konsolidovao tim iz Velike Plane i vratio ga u život.

U poslednji minut ušlo se sa nerešenim rezultatom. Posle tajm-auta Ivana Milojevića, Mihajlović je iskoristio veliku nepažnju Partizanove odbrane i iznudio sedmerac, koji je Avramović pretvorio u gol. Imali su puleni Nenada Maksića vremena da mirno organizuju napad za bod. Stvoren je višak na desnom krilu za Živkovića, ali je povratnik u redove Morave Marko Đorđević odbranio zicer, na 23 sekunde do kraja.

Međutim, tu nije bio kraj drame. Planjani su na volšeban način izgubili loptu nakon presinga crno – belih, pa su gosti dobili 15 sekundi za popravni. Ipak, nisu uspeli da se za to vreme organizuju, što je iskoristio mladi Antić da ukrade loptu i da znak za početak slavlja brojnim domaćim navijačima.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je desni bek Bojan Avramović sa sedam golova, ispred Rakića sa šest i Bugarinovića sa pet. Kod Beograđana, odličnu partiju pružio je Andrija Đuričić, strelac devet pogodaka. Nemanja Živković je postigao šest.

PODELA BODOVA U KRAGUJEVCU

50-ak kilometara južnije, ništa dosadnije nije bilo u duelu između Radničkog i Požarevca 29:29 (18:11). Bojazan domaćih da bi neiskustvo ponovo mogli skupo platiti se obistinila. Imao je Radnički velikih plus sedam na poluvremenu, ali ni to nije bilo dovoljno izabranicima Rodoljuba Kurandića da ubeleže drugi trijumf u prvenstvu. Mošić (8), Poskurica (7) i povratnik Prodanović (6), vodili su Kragujevčane do 18:10 u 30. minutu, ali je od samog starta nastavka Požarevac počeo da topi veliki zaostatak, da bi osam minuta pre kraja došlo i do preokreta (24:25), pre nego što je Zbiljić stotinak sekundi kasnije povisio na 26:28. Ipak, Šumadinci su odgovorili serijom 3:0 i vratili prednost, da bi Pilipović (8), najbolji strelac šampionata, izjednačio u 57. minutu. Do kraja meča mreže su mirovale, a plen je podeljen.

U preostalim mečevima ove runde, Železničar dočekuje Rudar (petak, 18.00), Crvena zvezda Jugović (nedelja, 18.30) a Metaloplastika Slogu (sreda, 18.30)