IGRALI 40 MINUTA: Metalurgov debakl u Šafhauzenu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa IGRALI 40 MINUTA: Metalurgov debakl u Šafhauzenu

IGRALI 40 MINUTA: Metalurgov debakl u Šafhauzenu

Rukometaši skopskog Metalurga zabeležili su najubedljiviji poraz ove sezone u EHF Ligi šampiona na gostovanju Kadetenu u Šafhauzenu – 27:17 (10:10). Iako su u prvom poluvremenu pokazali da mogu da se nose sa kvalitetnijim švajcarskim sastavom, koji su savladali u Skoplju, izabranici Line Červara, prestali su da igraju onako kako bi trebalo već posle pet minuta nastavka. Ekipe su bile u egalu do 36. minuta i rezultata 14:14, da bi do kraja tim Markusa Baura napravio furioznih 13:3 do kraja susreta.

Od pogotka Janka Bžovića za 14:13 Metalurga do gola Davida Špliera za 15:18 prošlo je čitavih 12 minuta. Odbrana Kadetena uz pomoć  Portnera među stativama odradila je posao na najbolji mogući način, a gol srpskog asa u dresu švajcarskog šampiona, Aleksandra Stojanovića za 25:17 u 57. minutu (njegov 200. u EHF Ligi šampiona), simbolično je označio i slamanje otpora trećeplasirane makedonske ekipe u prošloj sezoni.

Najefikasniji kod domaćina bio je Manuel Liniger sa devet pogodaka. Maroš je postigao pet, Tominec četiri, a Stojanović jedan gol. Kod Metalurga, Janko Božović je četiri puta bio precizan, a David Špiler tri.

1. HC Motor Zaporozhye7502204:195(9)10
2. Skjern Handbold7412198:182(16)9
3. HCM Baia Mare7331194:190(4)9
4. Kadetten Schaffhausen8413196:199(-3)9
5. HC Metalurg8205155:160(-5)4
6. Elverum Handball Herrer7115187:208(-21)3