SRLS: Planjani igrali "Moravac" u Jezeru, Radnički na rubu ispadanja - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Planjani igrali „Moravac“ u Jezeru, Radnički na rubu ispadanja

SRLS: Planjani igrali „Moravac“ u Jezeru, Radnički na rubu ispadanja

U poslednjem meču prvog ovogodišnjeg kola Superlige Srbije, Morava je slavila na gostovanju Radničkom rezultatom 32:28 (16:7). Sastav Ivana Milojevića je rešio pitanje pobednika već u prvih 30 minuta, kada je sjajnom defanzivom i pametnim napadom stekao nedostižnih plus 10.

Odlaskom kapitena Rajičevića i Spasića, kao i Crnogoraca Vujovića i Rakovića, gro tima Radničkog čine domaći igrači. Oporavljeni Prodanović (10) je uz Mošića (6) bio glavna poluga Kragujevčana, ali je to bilo malo za ozbiljnio otpor raspoloženim Planjanima, na čelu sa Avramovićem (8), i Rakićem (6). Jako dobar na golu bio je i Strahinja Popović sa 15 odbrana.

Domaći su u ranoj fazi drugog poluvremena prešli u presing i uspeli da smanje razliku, ali ne i da dovedu u pitanje pobedu gostiju.

Radnički je sada u vrlo teškoj situaciji kada je borba za opstanak u pitanju, pošto su iznova ispustili važne bodove od direktnog konkurenta, koje će Morava izvesno preneti u plej-aut.