LŠ: Duvnjak spasao Kil od novog posrtanja - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Duvnjak spasao Kil od novog posrtanja

LŠ: Duvnjak spasao Kil od novog posrtanja

Kil je nastavio sa bledim partijama ove sezone, ali je upisao novu pobedu u EHF Ligi šampiona. Visla iz Plock je bila tvrd orah za izabranike Alfreda Gislasona, koji su slavili sa 26:24 (14:14), najviše zahvaljujući Domaguju Duvnjaku, strelcu 10 golova.

Jedino vođstvo Kila u prvom poluvremenu bilo je 1:0. Prvak Nemačke je bio u konstantnom zaostatku tokom prvog dela. Visla je vodila sa 9:5, ali je nakon perioda od sedam minuta bez golova, Kil izjednačio na 11:11. 12 od 14 golova crno-belih u prvom poluvremenu postigli su Duvnjak i Vujin. U drugom delu su dominirali golmani, a Visla je imala otvoren put do pobede pri vođstvu od 23:21. Ipak, Landin je sprečio goste da realizuju dva penala, a Domagoj Duvnjak je bio nezaustavljiv u finišu i doneo preokret „Zebrama“, za pobedu u 12-om kolu grupe A elitnog takmičenja.

Pored Duvnjaka, efikasan je bio i Vujin sa sedam pogodaka. Na drugoj strani je Roča postigao sedam, Rakotea šest, a Nikčević dva gola.

Nemački tim je na četvrtom mestu sa 13 bodova, dok je Visla ostala na šestom mestu sa osam poena.