SRLS: "Putari" slomili Partizan u nastavku, Zvezdi ceo plen u Požegi - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: „Putari“ slomili Partizan u nastavku, Zvezdi ceo plen u Požegi

SRLS: „Putari“ slomili Partizan u nastavku, Zvezdi ceo plen u Požegi

U poslednjim mečevima 11. kola srpske Super lige, pobede su ubeležili Spartak Vojput i Crvena zvezda. „Putari“ su u Subotici slomili otpor Partizana u drugom poluvremenu i ostvarili šesti ovosezonski trijumf, rezultatom 25:20 (11:11). S druge strane, crno-beli su šesti put izgubili, pa su sve dalje od pozicije koja vodi u plej-of.

Gosti su održavali egal do 48. minuta, kada je Perović doveo svoj tim u vođstvo od 19:16, a poslednja dilema oko pobednika otklonjena je pet minuta pre kraja, kada je Stevanović povisio na nedostižnih 23:19.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Perović sa pet golova, jednim više od mladog Potpare. U sastavu Nenada Maksića istakli su se Živković sa sedam i Kukić sa šest pogodaka.

Crvena zvezda je lidersku poziciju sačuvala trijumfom na vrućem gostovanju u Požegi, gde je savladala Slogu sa 29:32 (13:16)

Ključnu prednost, Beograđani su stekli krajem prvog i početkom drugog dela, kada su poveli sa 18:13. Domaćin je imao snage da se brzo vrati u igru – smanjili su na 20:21 u 45. minutu, ali je usledila serija gostiju od 4:0, čime je pobednik odlučen.

Čak osam puta pogađao je mladi levi bek Ivan Mošić, a pratio ga je Mladen Šotić sa pet golova. Kod Požešana, najbolji je bio Krsmančić sa šest, ispred Spasića i Gojkovića, petostrukih strelaca.