SRLS: Zvezda jaka u Plani, Požarevac se izvukao u Nišu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Zvezda jaka u Plani, Požarevac se izvukao u Nišu

SRLS: Zvezda jaka u Plani, Požarevac se izvukao u Nišu

Dva meča 12. kola srpske Super lige odigrana su u subotu. Na zimsku pauzu u najboljem raspoloženju odlazi Crvena zvezda, jer je pobedom nad Moravom u Velikoj Plani 24:28 (13:13), obezbedila čelnu poziciju na tabeli pred drugi deo sezone.

Iako su gosti vodili do finiša prvog poluvremena, Morava je uspela da preokrene, da bi na poluvremenu bilo nerešeno, 13:13. Tim Nenada Peruničića je ponovo vukao konce u drugom delu, s tim što ih ovog puta nije ispustio. Dragutinović je u 42. minutu pogodio za osetnijih 19:16 pre nego što je Dejan Babić, šest minuta kasnije, povisio na nedostižnih 22:17.

Upravo je Babić bio najefikasniji sa osam golova, sedam je postigao Dragutinović a šest Mandić. U Planjanskom timu, najbolji je bio kadetski reprezentativac Milan Potpara sa osam golova. Mirko Mihajlović postigao je šest.

Vća neizvesnost viđena je u NIšu, gde je fenjeraš namučio Požarevljene. Ipak, Železničar je ponovo ostao kratkih rukava, pošto su gosti slavili sa 33:34 (18:17). U meču bez odbrana, domaći su skoro 45. minuta održavali prednost u igri gol za gol. Gosti su, 14. minuta pre kraja, okončali seriju kojom su poveli sa 27:24, a tu prednost nisu ispuštali do kraja. Železničar je u poslednjem minutu samo ublažio poraz.

Za pobednički tim, Todorović je postigao devet, Čavaljuga osam a Pilipović sedam golova. Na drugoj strani, po sedam su dali Stefanović i Mađar, dok je šest puta prexizan bio Mihajlo Mitić.