Srpski plej - of: Remi u Kaću, Voša bolja od Partizana - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Srpski plej – of: Remi u Kaću, Voša bolja od Partizana

Srpski plej – of: Remi u Kaću, Voša bolja od Partizana

Najuzbudljivija utakmica prvog kola plej – ofa za prvaka Sbije odigrana je u Kaću, gde je Županjac pogotkom u poslednjim trenucima doneo bod Spartak Vojputu protiv Jugovića, 21:21 (12:12). Prethodno je, takođe u 60. minutu, domaćina pobedi približio Lisica, ali su vojvođanski rivali na kraju morali da podele plen.

Jugović je ispustio plus od četiri gola, koliko je imao u finišu prvog dela (12:8), dok „Putari“ tokom meča nisu uspeli da steknu više od minimalnog preimućstva. Bojan Županjac je bio najefikasniji akter meča sa šest golova (tri sa sedmerca), dok je na drugoj strani najbolji bio Nemanja Beloš sa pet pogodaka.

Nedaleko od kaćkog „Hrama“, Vojvodina je ubeležila sigurnu pobedu protiv Partizana, 29:23 (16:12). Aktuelni šampion je do početne pobede u doigravanju došao na krilima Orbovića (7) i Todorovića (6). Crno – beli su održavali egal do 20. minuta, kada je bilo 10:10. Tada je krenula serija Novosađana od 5:0, na koju tim Nenada Maksića nije uspeo da odgovori do kraja utakmice. U poraženim redovima najefikasniji su bili Pilipović, Ilić i Sretenovića sa po četiri gola.

U prvom meču ovogodišnjeg plej – ofa, Metaloplastika je savladala Radnički u gostima sa 31:29.