Super liga (16.kolo): „Želja“ i PKB podelili bodove - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga (16.kolo): „Želja“ i PKB podelili bodove

Super liga (16.kolo): „Želja“ i PKB podelili bodove

z

Rukometaši niškog Železničara 1949 i beogradskog PKB-a odigrali su nerešeno 23:23 (12:11) u hali „Čair“ u okviru zaostalog 16. kola „Merkur osiguranje“ Super lige. U domaćoj ekipi Milan Ćućuz se istakao sa 15 odbrana, dok su po 5 golova postigli Vladimir Đurić i Aleksandar Stanković. Kod gostiju najefikasniji sa 8 golova bio je Marko Ognjanović.

RK Železničar 1949 – RK PKB 23:23 (12:11)
Hala „Čair“ Niš. Gledalaca: 600.
Sudije: Mošorinski (Zrenjanin) – Pandžić (Novi Sad).
Sedmerci: Železničar -, PKB 3/2.
Isključenja: Železničar 8, PKB 2 minuta.

ŽELEZNIČAR: Ćućuz 14 odbrana + sedmerac, Milosavljević, Pavlović Pr., Petković, Jovanović S., Đurić 5, Vasiljević 2, Anđelić 2, Veljković 4, Mađar, Jovanović N., Đukić, Basarić, Stanić, Brnjas 4, Stanković 5.

PKB: Simić 10 odbrana, Radovanović 6 odbrana, Stevanović, Alčaković 2, Živković, Milojević, Ognjanović 8, Todorović 4, Mihailović 4, Ostojić 1, Belojević 1, Savić 1, Todorović, Andrejević, Popović, Bećirović 1.

Nakon izjednačenog početka utakmice, rukometaši Železničara prvi dolaze do osetnije prednosti, 6:3, zahvaljujući golovima Stankovića i Brnjasa. Međutim, istom merom uzvraćaju i gosti preko Ognjanovića, pa je rezultat ubrzo izjednačen na 6:6. Nakon kratke rezultatske klackalice, domaći ponovo dolaze do prrednosti od 12:8. Napad „Želje“ bio je ubojit, a na golu se istakao Milan Ćućuz. U finišu prvog poluvremena, PKB je na najbolji način iskoristio svoje šanse i uspeo da stigne na svega jednog gola zaostatka.
r
U drugom poluvremenu, Železničar je i dalje imao kontrolu nad rezultatom, a u tom periodu zadužen za golove bio je kapiten Đurić. S druge strane, zapaženu ulogu imao je i golman PKB-a, Radovanović, a u tome su mu pomogli saigrači sa 5-1 odbranom. Zahvaljujući toj odbrani, deset minuta pre kraja susreta, gosti su imali šanse da stignu do izjednačenja, ali ih je sjajnom odbranom sprečio Ćućuz, golman „Želje“. Ipak, nekoliko minuta kasnije gosti su ipak stigli do izjednačenja (21:21) preko Ognjanovića. Isti igrač je prvi put doneo prednost svojom timu od 22:23 u 58. minutu, a Stanković pogađa za izjednačenje u poslednjem minutu. Ćućuz je uspešno zaustavio zadnji napad PKB-a, ali i šut Đurića u poslednjoj sekundi odbranio je Radovanović.

Svi smo nakon dve pobede očekivali novu pobedu, ali PKB je odlična ekipa. U ovoj godini ostali smo neporaženi i nadamo se da će tako i da ostane – rekao je Vladimir Đurić, kapiten Železničara.

Čestitao bih svojim saigračima na borbenosti. Želeli smo da pobedimo, ali je i bod dovoljan. Sada se okrećemo sledećim utakmicama – rekao je Marko Ognjanović, igrač PKB-a.

Rukometaše Železničara već u subotu, 25. februara, očekuje nova utakmica, kada će u hali „Čair“ dočekati Radnički iz Kragujevca.