Savršeni Kil pregazio RNL - Kopenhagen sledeći? - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Savršeni Kil pregazio RNL – Kopenhagen sledeći?

Savršeni Kil pregazio RNL – Kopenhagen sledeći?

Ono što su sinoć demonstrirali rukometaši Kila u "bivšem derbiju" sa Rajn Nekar Levenom 33:25 (17:9) teško je i opisati, a nemačke kolege u nedostatku superlativa navode da "Kil igra svoju sopstvenu ligu" ove sezone.Od samog starta i tri gola Jihe (završio na 10) za neka četiri minuta, bilo je jasno da će "Zebre" savladati "Lavove" u čijim je redovima blistao jedino Uve Genshajmer sa osam golova. Razlika se uvećavala iz minuta u minut, činilo se da Kil može da dobije i sa 20 razlike protivnika iz Manhajma, a Gislason je imao vremena da izrotira sve igrače, da šansu svima i tako odmori glavne aktere za meč EHF Lige šampiona u Kopenhagenu, gde se u nedelju odlučuje, ko će biti prvi u grupi D.

Ovo je bio 21. trijumf Kila u isto toliko mečeva Bundeslige ove sezone.

THW Kiel: Omeyer, Palicka (ab 52.) – Andersson (1), Narcisse (2), Jícha (10) – Sprenger (2), Klein (3) – Ahlm (3) – Kubeš, Ilić (6/3), Zeitz (2), Pálmarsson (1), Lundström (1), Reichmann (2).
Rhein-Neckar Löwen: Stojanović, Fritz (ab 16. bis 42.) – Müller (3), Schmid (3), Bielecki (3) – Čupić, Gensheimer (8/2) – Myrhol (1) – Roggisch, Lijewski (2), Groetzki (5), Ruß, Gunnarsson, Lund.

Fukse Berlin je pobedo u Veclaru 29:26 povratio drugu poziciju.

1.THW Kiel42:0+181
2.Füchse Berlin35:7+75
3.HSV Hamburg32:8+89
4.SG Flensburg-Handewitt30:10+62
5.Rhein-Neckar Löwen29:13+60