Super liga (drugo kolo): Naisus lako protiv Vranja! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga (drugo kolo): Naisus lako protiv Vranja!

Super liga (drugo kolo): Naisus lako protiv Vranja!

naisusRukometaši Naisusa nisu imali većih problema protiv, novog superligaša, ekipe iz Vranja, slavivši rezultatom 30:21 (13:7). Najzapaženiji u niškom timu bili su golman Marko Milosavljević sa 21 odbranom i Jovanović sa 7 pogodaka. Kod gostiju, Kalić je upisao 7 pogodaka, a Tasić 5 pogodaka.

Znatno promenjeni sastav niškog tima, u odnosu na prošlu sezonu, od samog početka je diktirao ritam igre. Rukometaši Vranja su u ovom susretu uspeli samo da izjednače na početku susreta na 2:2, a od tog momenta Nišlije su vezali nekoliko golova i rezultatski se odlepili.

Odbrana domaćih je delovala neprobojno u pojedinim trenucima susreta, pre svega zahvaljujući sjajnim odbranama Milosavljevića, koji je u prvih trideset minuta upisao 13 odbrana. Raznovrsna i timska igra u napadu Naisusa, bila je skoro nerešiva enigma za gostujući sastav.

Najveću prednost u prvom delu susreta, Nišlije su stekle pri kraju, vodivši 13:6, ali su u poslednjim sekundama gosti uspeli da zabeleže pogodak i na poluvremenu je rezultat glasio 13:7. Zanimljiv je i podatak da i jedna i druga ekipa nisu imale iznuđene „sedmerce“.

U nastavku se igralo gol za gol, sa dosta prekršaja, zbog čega je Naisus prednjačio u isključenjima. Rukometaši Vranja, predvođeni Tasićem i Kalićem, uspeli su da utakmicu učine zanimljivom, smanjivši prednost Naisusa na svega tri golova razlike 19:16.

Ipak, znatno motivisaniji igrači Naisusa uspeli su da odole pritisku i da ponovo povećaju svoju prednost. U poslednjih pet minuta susreta, niški tim je napravio seriju od 5:1, pobedivši rezultatom 30:21. Time su Nišlije upisale prve bodove u prvenstvu.

Naisus – Vranje 30:21 (13:7)
Hala „Mika Antić“
Sudije: Marić/Mašić

NAISUS: Milosavljević Ma. 21 odbrana, Zdravković, Basarić 1/1, Milosavljević Mi. 3, Mađar 3, Stoilković 2, Vasiljević 1, Santrač 3, Dolić M., Ranđelović 1/1, Jovanović 7/1, Todorović 6, Anđelić.

Sedmerci: 3/3
Isključenja: 16 minuta.

VRANJE: Kukić 2 odbrane, Arsić 6 odbrana, Stamenković, Gajić 1, Pavlović 1, Tomić D., Cvetković, Mrakić 2, Vujović 1, Žekovski 1, Tomić F., Kalić 7/3, Tasić 5, Jolović 3.

Isključenja: 6 minuta.