Završen Croatia Cup: Hrvatska bolja od Srbije! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Završen Croatia Cup: Hrvatska bolja od Srbije!

Završen Croatia Cup: Hrvatska bolja od Srbije!

Nakon bolje igre u današnjem meču protiv Srbije, reprezentacija Hrvatske A je zasluženo osvojila turnir u Osijeku. Igralo se brzo, sa puno grešaka na obje strane, u čemu su hrvatske rukometašice čak i prednjačile (17-14 u pogreškama). Do 15.te minute Hrvatska je stalno imala gol do 3 prednosti, kada najbolja igračica Srbije(kasnije zvanično i čitavog turnira), Andrea Lekić, izjednačuje na 10-10 i potom po prvi put dovodi Srbiju u vodstvo 10-11. Hrvatska se vraća ali nakon vodstva 14-12 dolazi do neobjašnjivog pada u igri, kada primaju 6 golova za redom i kada ni time-out trenera Canjuge ne pomaže. Ipak, na odmor se odlazi sa neodlučenim rezultatom 18-18, pošto i Srbija ima svoju crnu rupu i prima 4 gola za redom.

Drugo poluvrijeme Hrvatska ponovo prelazi u vodstvo, Grubišić je poskidala nekoliko bitnih lopti  i u 37.min.već je 5 golova prednosti. Razigrala se naročito Vesna Milanović-Litre, koju je 3.isključenje u 48.min. onemogućilo da možda bude i najefikasnija i igračica utakmice. Do kraja se Srbija trudila sustići rezultat i najbliže tome je bila kada je Vučković smanjila na 34-33. Nakon toga Pušić i Pavić opet povećavaju prednost, a Lekić zbog bola u šaci izlazi sa terena u predzadnjoj minuti, što utakmici oduzima eventualnu uzbudljiviju završnicu.

U ekipi pobjednika najzapaženije su bile Vesna Milanović-Litre, Kristina Franić i Andrea Penezić, a na drugoj strani su to bile, uz Andreu Lekić, Sanja Damnjanović i Jovana Bartošić.

Hrvatska – Srbija 37-34 (18-18)

Hrvatska: Milanović-Litre i Franić po 8, Penezić 7, Zebić 4, Pušić 3, Arslanagić 2, Pavić, Golubić, Gaće, Havić i Šerić po 1 gol.

Srbija: Lekić 9, Damnjanović i Bartošić po 8, Krpež 3, Vučković 2, Koperec, Cvijić i Luković po 1 gol.

Hrvatska B – Slovenija 30 – 29 (14-15)

Konačan raspored:

Hrvatska      6 bodova

Srbija              4 boda

Hrvatska B     2 boda

Slovenija        0 bodova

Evo što je hrvatski trener Vladimir Canjuga izjavio novinaru HRT-a Dragi Ćosiću nakon utakmice:

-Čestitam mojim curama koje su zaista hrabro odigrale današnju utakmicu. U igri nam je jako falila jedna kvalitetna ljevakinja kao što je Lidija Horvat, te kapetanica Miranda Tatari, čime je ova pobjeda značajnija i vrijednija. Drugo poluvrijeme smo odigrali sa samo 3 vanjske igračice, zbog čega je i pao tempo nakon rezultata 25-20 za nas. Napravili smo preokret sa obranom 5-1 i tako malo zbunili Srbiju, na kraju je pobjeda zaslužena.Trebat će još puno rada za jedan viši nivo, da ne bude toliko tehničkih grešaka u napadu kao danas.

Na pitanja o daljnjem tijeku priprema, kao i prognozama za predstojeće EP u Danskoj i Norveškoj, trener Canjuga je rekao slijedeće:

-Do 21.11. kada se reprezentacija ponovo okuplja, imamo još 8 tjedana ligaškog natjecanja u klubovima, gdje će igračice imati priliku još malo podići nivo forme. U 15 radnih dana moramo sve dobro isplanirati, kako bismo ušli u optimalnu formu za Dansku. Sudjelovat ćemo na turniru u Parizu i na kraju odigrati dvije utakmice sa Švedskom, odakle idemo direktno za Dansku. Imamo tešku grupu, sa jednom Rusijom koja je prvak svijeta, ambicioznom Crnom Gorom i nepoznanicom Islandom. Bilo bi lijepo da prenesemo nešto bodova u drugi krug, gdje nas čeka vjerojatno ova jaka Srbija, te domaćin Danska i Španjolska. Bit će teško. Moramo biti realni, borba od 5. do 7. mjesta bi bila konstanta koju je reprezentacija imala prije mene, sve više od toga bio bi izuzetan uspjeh. Naravno, što bolji plasman nam je važan i zbog što boljeg žrijeba za iduće SP u Brazilu.