Super liga (žene, 13. kolo): Remi Kikinde u Jagodini! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Super liga (žene, 13. kolo): Remi Kikinde u Jagodini!

Super liga (žene, 13. kolo): Remi Kikinde u Jagodini!

Tri zaostala meča 13. kola ženske Super lige, odigrana su u sredu. Doduše, jedino je zanimljivo bilo u Jagodini, gde je domaća ekipa došla do boda u poslednjim sekundama meča sa Kikindom 33:33 (19:18). Vodile su domaće rukometašice sa 28:25 u 46. minutu, a onda, "crna rupa", ne prvi put ove sezone, dovela je Jagodinke nadomak poraza. Ipak, zahvaljujući golmanki Lučić i Ćubeli, Jagodinke su osvojile bod, koji znači i definitivan oproštaj od borbe za Evropu.

U preostala dva susreta, Zaječar je brojao do 50, pobedivši Medicinar 51:15, dok je Naisa bila ubedljiva sa Dinamom 37:25.

Rukometašice Naise ubedljivo su savladale ekipu Dinama iz Pančeva. Kod Nišlijki najviše su se istakle Tošković sa 11 golova, Turanjanin sa 6 golova i Filipović sa 5 golova. Kod gošći, Ničevski je postigla 8 pogodaka, Radojčin 6 pogodaka i Obradović 5 pogodaka.
Rukometašice Dinama su prve povele sa 0:2, da bi ubrzo Naisa stigla do izjednačenja. Pančevke su pružale dostojan otpor favorizovanom protivniku i do 12 minuta susreta imale povoljan rezultat. Ali Nišlijke su se razigrale, nametnule svoj tempo i prednost je polako, ali sigurno išla u njihovu korist. Do kraja prvog dela susreta, trener Jovanović je dosta kombinovao, ubacivši u igru mlađe igračice.
Drugo poluvreme domaće su nastavile u istom ritmu, a u prvom planu su bile kontre i šutevi sa bekovskih pozicija. Ipak, „Malene“ iz Pančeva su se maksimalno borile i nisu se predavale do kraja susreta, ali evidentno jača ekipa iz Niša slavila je rezultatom 37:25.
ŽRK NAISA-ŽRK DINAMO 37:25 (21:12)
Hala Čair
NAISA: Jovanović 5 odbrana, Tatalović 4 odbrane, Krstić 11 odbrana, Tasić 3, Koperec 2, Tošković 11, Lapajne 3/1, Filipović 5, Turanjanin 6, Stojiljković 4/1, Stankovski 3. Sedmerci: 2/2. Isključenja: 12 minuta.
DINAMO: Popović 5 odbrane, Maravić 6 odbrana, Radojčin 6/3, Živković 1, Obradović 5, Samoila 2, Matijašević B. 1, Matijašević S. 1, Novakov 1, Ničevski 8/4. Sedmerci: 7/7. Isključenja: 8 minuta.
MARIJA FILIPOVIĆ, rukometašica Naise
„Bila je fer i korektna utakmica, dokazali smo da smo bolja ekipa i sve se videlo na terenu.“
MARIJA OBRADOVIĆ, rukometašica Dinama
„Pre svega bih želela da čestitam protivniku, odigrali su fer i koretkno. Mi smo jedna mlada ekipa i očekuje se više od nas, ali dobro, šta je tu je, biće bolje.“