Superliga (11.kolo): Naisus bolji od Vojvodine - Čair "procureo"! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Superliga (11.kolo): Naisus bolji od Vojvodine – Čair "procureo"!

Superliga (11.kolo): Naisus bolji od Vojvodine – Čair "procureo"!

Rukometaši niškog Naisusa uspeli su da pobede rukometaše Vojvodine 26:22 (17:13) i tako prekinu neprijatan niz nerešenih rezultata nas svom terenu . Kod domaćina sve pohvale zaslužuju golman Miroslav Kocić koji je sakupio 18 odbrana i Vladimir Đurić sa 10 golova . Kod gostiju , Šandor Hodik je nanizao 16 odbrana , a Mandić i Popov su postigli po 5 golova .

Ovaj susret će svakako ostati upamćen i po tome što je susret bio prekidan dva puta , s obzirom da je , zbog obilnih padavina , niška hala Čair na nekoliko mesta na plafonu , bukvalno procurela ; prvo je meč prekinut u 3 minutu , pa kasnije i u 22 minutu kako bi se saniralo curenje krova , a zbog toga je i kasnio početak drugog poluvremena .

Nišlije su susret počele kako su i priželjkivale . Sjajnom odbranom i beskprekornim napadom , već u devetom minutu stiču prednost od 6:1 . Formacijska 5-1 odbrana Vojvodine nije uspevala da spreči raspucanog Đurića , dok su gosti svoje napade završavali neuspešno preko solo akcija . Očito je tajm-aut trenera Jevtića urodio plodom , pošto su rukometaši Vojvodine podigli odbranu na viši nivo i uspeli da se primaknu na 7:4 . Ipak , domaći tim je znalački čuvao svoju prednost , pa su uspeli da se odlepe i na 12:7 . Ali od tog rezultata , Naisus promašuje nekoliko lakih šuteva i pravi neiznuđene greške u napadu , što su gosti iskoristili i stigli do izjednačenja 13:13 , ali odbrana Naisusa na čelu sa Kocićem do kraja poluvremena ne dozvoljava protivniku da zabeleži pogodak i odlepljuje se na 17:13 na isteku prvog dela susreta .

I u drugom poluvremenu je Naisus održavao svoju prednost na četiri do pet golova razlike . Gosti se nisu baš najbolje snašli u situacijama kada su na terenu imali igrača manje , pravili su tehničke greške ili su šutirali iz neizgrađenih pozicija , dok je domaći sastav nastavio sa dobrom partijom , pre svega u odbrani . Ipak , gosti nešto dubljom odbranom 3-3 i 4-2 sa flasterima na Đuriću i Petkoviću , su uspeli da se primaknu na 22:20 , na devet minuta pred kraj meča i time unesu nervozu niškoj ekipi , ali i publici . Ali ipak su niški rukometaši dali svoj maksimum na kraju i uspeli da zabeleže važnu pobedu rezultatom 26:22 .

NAISUS – VOJVODINA ŽELEZNIČAR 26:22 (17:13)
Hala Čair , gledalaca : 500 .

NAISUS : Zdravković 1 sedmerac , Kocić 17 odbrana + sedmerac , Milosavljević M. , Stojilković 1 , Stanković , Živković 1 , Mirković , Matić 1 , Županjac 5 , Radojević , Petković 5 , Kraljić , Todorović 3 , Đurić 10 .

Sedmerci : 2/0 .
Isključenja : 12 minuta .

VOJVODINA : Knežević , Polić , Hodik 14 odbrana + 2 sedmerca , Barišić 4 , Hodžić , Mandić 5/1 , Radaković 3/1 , Radišić 2 , Radojčić 3 , Smoljan , Aleksić , Popov 5 .

Sedmerci : 4/2 .
Isključenja : 10 minuta .

BOJAN MIRKOVIĆ , kapiten Naisusa
„Utakmica je bila neizvesna i borbena . Nije bilo lako igrati i želim da čestitam ekipi i stručnom štabu na fer igri i borbenosti . Vojvodina je jedna jaka i borbena ekipa i to su i pokazali . Drago mi je zbog pobede i dva boda , naša odbrana je bila presudna kao i golman Kocić“.

NEMANJA ALEKSIĆ , rukometaš Vojvodine
„Loše smo odigrali tj. katastrofalno . Znali smo sve o ekipi Naisusa , pripremali se , ali dogovor koji smo imali , ne terenu nismo ispoštovali . Promašili smo zicere i napravili mnoge tehničke greške . Moramo sada pakleno da treniramo i da poboljšamo igru . Čestitke Naisusu na pobedi i želim im da i dalje pobeđuju“.

DARKO JEVTIĆ , trener Vojvodine
„Čestitke ekipi Naisusa na pobedi i hvala im na korektnom odnosu . Oni su u ovoj utakmici imali mnogo veći ulog . Moji igrači su želeli pobedu , ali su je želeli na pogrešan način . Načinili su veliki broj tehničkih grešaka , promašili su zicere , šutevi su bili poluvisoki , dva promašena penala , sve su to nerukometni , nepotrebni i nepromišljeni potezi . Protiv Radničkog iz Kragujevca moramo da jurišamo na pobedu“.

IVAN STANKOVIĆ , Naisus
„Veoma teška utakmica . Vojvodina je pokazala da nije slučajno u vrhu našeg rukometa , cela ekipa im je iskusna i igraju u kontinuitetu zajedno . Čestitam im na fer igri . Znali smo da imaju sjajnog golmana Hodika , koji i branio dosta dobro . Ali , naša odbrana i golman Kocić su odigrali odlično . Cela ekipa je bila željna pobede , nakon onakvih utakmica protiv Dinama i Jugovića . Zaslužili smo pobedu“.

ALEKSANDRA DENIĆ

U ostalim susretima 11. kola Super lige, postignuti su sledeći rezultati:

Proleter Naftagas – Jugović Unimet 30:26 (13:9)

Crvena zvezda – Crvenka 34:25 (17:11)
Priboj – Smederevo 34:31 (18:15)
Kolubara – Dinamo 37:29 (18:12)
Radnićki – Partizan DO nedelja 19 časova

MP Zorka Keramika ( Šabac )- PKB ( Beograd ) 39:27 (19:15)
Šabac, Hala Gimnazije, gledalaca 500
Sudije:Mirko Rajić i Predrag Dragomirović ( obojica iz Beograda )
Sedmerci: MP Zorka Keramila 2 (2), PKB 5 (3)
Isključenja: MP Zorka Keramika 12 minuta, PKB 12 minuta
Crveni kartoni: Živanović ( MP Zorka Keramika u 58 minutu,), Živković ( PKB ) u 11 minutu
MP Zorka Keramika: Đuričin, Milošević 5, Živanović 3 ( crveni karton u 58. minutu ), Mhskvilidze 7, Čikovani, Marjanović 4, Protić, Medurić 1, Pralica 4 (2), Vučićević 2, Marković 4, Rajičić, Mitrović 9, Mihailović.
PKB: Čučković, Pljevaljčić 2 (2), Živković 1 ( diskvalifikacija u 11. minutu ), Kovačević 2, Ognjenović 6 (1), Todorović 2, Petrović 4, Zeljić 3, Cvetković, Bujišić 2, Trajković 3, Ivanišević, Drenovac 2, Simić.
Igrač utakmice: Luka Mitrović ( MP Zorka Keramika )

Šapčani su nastavili seriju uspeha u ovoj sezoni. Pred oko 500 ljubitelja rukometa, u Hali Gimnazije u Šapcu večeras su savladali solidnu ekipu PKB iz Beograda, a neizvesnost je trajala svega petnaestak minuta. Nakon uvodnog perioda, tokom koga su rivali bili ravnopravni, Šapčani uspevaju da se odlepe u 20. minutu, a već u 23. minutu imali su solidnu prednost od 5 pogodaka ( 15:10). I tokom drugog poluvremena prednost je bila na strani domaće ekipe, a već u 45. minutu bilo je jasno da će gosti pretrpeti ubedljiv poraz. Do kraja utakmice, rutunskom igrom prednost je uvećavana, da bi u poslednjem minutu iznosila čak i nerealno velikih 12 pogodaka.