Superliga (žene, 10.kolo): Naisa slavila u Jagodini - Zaječar deklasirao Knjaz Miloš! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Superliga (žene, 10.kolo): Naisa slavila u Jagodini – Zaječar deklasirao Knjaz Miloš!

Pobedom na gostovanju u Jagodini 25:28 (14:11), rukometašice niške Naise su praktično eliminisale jednog od protivnika u borbi za plasman do petog mesta i evropsku vizu naredne godine. Iako su Jagodinke pred 800 svojih navijača dobro počele, vodile i sa 14:8, igra na mahove, pretežno bazirana na individualnim kvalitetima, nije mogla da donese uspeha u susretu sa homogenijom ekipom Naise. Igralo se sve gol za gol do 50. minuta, a onda je taktička zamisao trenera Nišlijki, Belog Jovanovića, da "flasteriše" Suzanu Ćubelu (četiri gola), donela prevagu. Domaće se nisu snašle, a uz par golova Dunje Tasić (6) i Jovane Stoiljković (8), meč je bio rešen u korist gošći. Jagodinke su predvodile Kuridža sa sedam i Budai sa pet golova. Na obe strane, videli smo odlične golmanke, Kaćarević (15 odbrana) i Tatalović (16 odbrana).

Zaječar – Knjaz Miloš 37:20 (20:10)

Hala „Kraljevica“. Gledalaca 1.200.
Sudije: Boričić/Grocka. Marković/Železnik.
Sedmerci: Zaječar 4(2). Knjaz Miloš 5(2).
Isključenja: Zaječar 10. Knjaz Miloš 8 minuta.

ZAJEČAR:  Mišković (20 odbrana, 2 sedmerca), Đerić (7 odbrana). Damjanović 7, Bartošić 5, Popović 5(1), Varlec 4, Medved 4(1), Todorovska 3, Balać 3, Milanović 3, Kamper 2, Filipović 1, Bežanović 1, Pop Lazić.

KNJAZ MILOŠ: Ugrčić (7 odbrana), Mihajhlović (sedmerac), Oljača (1 odbrana), Kukić 5(1), Pavlović 4, Petrović 4(1), Radoiić 3, Agatunović 2, Ćosović 1, Čolović 1, Vojčić, Kuharović, Ranković, Timotijević, Trener: Slobodan Jedoksić.

Poraz od sedamnaest golova svakako nikome ne prija, pa tako ni treneru "Knjaza" Jedoksiću i njegovim miljenicama. Godinama su u vrhu srpskog rukometa ali ovog puta iskustvo i uigranost nisu bili dovoljni da bi se savladao jaki Zaječar u svom hramu pod Kraljevicom .
Za sve pomalo iznenađujući start utakmice, prvih petnaestak minuta prođoše kao vetrom odnesni. Samo se jedna ekipa videla na terenu, Knjaz se prosto davio u naletima „Amazonki“. Možemo reći da je „time-out“ u dvadesetom minutu, koji je zatražio Slobodan Jedoksić, u neku ruku probudio „uspavane lepotice“ iz Aranđelovca, jer je odmah nakon pauze Jovana Petrović smanjila na 16-6 ali isto tako u sledećem napadu poklanja loptu Biljani Balać, koja brzom realizacijom kontre povećava na 17-6.
Ova utakmica nam je još jednom potvrdila činjenicu da ukoliko ste nesigurni ili pak neiskusni sa linije od sedam metara, nikako nemojte stajati Adrijani Mišković na crtu. Devojka je definitivno potvrdila da je ekspert za sedmerce i u ovoj utakmici je odbranila dva od tri.

Posle odbranjenog sedmerca na gol Zaječarki vraća se Slađana Đerić ali već u prvom minutu napušta igru na dva minuta. Ipak, to nije pomoglo Knjazu koji je sa igračem više primio dva pogotka, a postigao samo jedan za rezultat 19-7 u 24. minutu. U nastavku je Jelena Popović bila sigurna prilikom izvođenja sedmeraca za 20-6, a odmah zatim Agatunović i Kukić uzvraćaju za 20-8, što je dalo „krila“ gošćama koje sa dva vezana pogotka Maje Radoičić prilaze na 20-10 i sa tim rezultatom se i otišlo na pauzu.
Drugo poluvreme je definitivno bio „show time“ Adrijane Mišković (20 odbrana). Knjaz je svakako u prvih petnaestak minuta drugog poluvremena bio konkretniji i sigurniji protivnik, sa daleko više šansi i šuteva na gol. Dva puta su gošće imale po dva igrača više, ali uzalud. Dati gol onako raspoloženoj Adrijani bilo je u domenu naučne fantastike. Ona je za trideset minuta na parketu sakupila dvadeset odbrana i u velikoj meri uticala na konačan rezultat.
Kukić i Petrović su igračice koje su zasluzile pohvale za zalaganje na ovoj utakmici. Isto možemo reći i za Maju Radoičić, s tim što njeni pokušaji prodora kroz odbranu koju je predvodila Tanja Medved nisu urodili plodom.
U zadnjih desetak minuta ponovljen je početak utakmice, Zaječar dodaje gas u napadu, skuplja redove u odbrani i za samo tri minuta sa 30 -18 dolazi do rezultata 35-18. Ostak meča bio je samo rutina….