ŠUTERSKI ŠOU ĐUKIĆA I VALUPAUA: Metaloplastika savladala Meškov - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ŠUTERSKI ŠOU ĐUKIĆA I VALUPAUA: Metaloplastika savladala Meškov

ŠUTERSKI ŠOU ĐUKIĆA I VALUPAUA: Metaloplastika savladala Meškov

Šabačka Metaloplastika upisala je prvu pobedu u SEHA Gazprom ligi u trećem kolu protiv Meškova iz Bresta 35:33 (20:14). Podmlađeni beloruski sastav bez trenera i većine igrača koji nastupaju u EHF Ligi šampiona, pružio je dobar otpor mladom timu Veselina Vukovića, koji je heroja pobede imao u raspucanom Borivoju Đukiću, koji je meč završio sa 15 golova! Njegov pandan na drugoj strani bio je desni bek Mikita Vailupau koji je ušao u istoriju SEHA Gazprom lige sa 20 postignutih golova!

Posle uvodnih 4:6 Belorusa, tim iz hale „Zorka“ preuzeo je kontrolu nad utakmicom serijom 3:0. Raspucao se Đukić, razbranio Todor Jandrić (8 odbrana), a sigurne ruke bio je i desno krilo Aleksa Kljajić (7). Do poluvremena, prednost Šapčana otišla je do šest golova – 20:14.

Drugo poluvreme donelo je neverovatnu seriju beloruskog desnog beka. Vailupau je postigao šest golova za uvodnih devet minuta i doveo svoj tim na gol zaostatka – 22:21, a par minuta kasnije i do egala – 24:24. Ponovo je nešto bolje zaigrala odbrana Metaloplastike, sedmerac je zaustavio Pavković, a na 27:24 odveli su Đukić i Kljajić. Vailupau je nastavio da rešeta, ali ni mreža Meškova nije mirovala. Do kraja, izabranici nekadašnjeg srpskog selektora uspeli su da održe prednost i dođu do prvih bodova posle uvodnih poraza od Zagreba i Eurofarm Rabotnika.